На Львівщині відреставрували дерев’яний храм XVII століття

26.11.2020, 15:10
Культура
На Львівщині відреставрували дерев’яний храм XVII століття - фото 1
У селі Мор’янці, що на Яворівщині, відреставрували дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці, який датується XVIII століттям, повідомляє департамент архітектури та містобудування ЛОДА.

Упродовж двох років, з 2018 до 2020-го для рятівних робіт на пам’ятці використали приблизно 7 млн 150 тис. грн. Більшість цих коштів з обласного бюджету, інформує Твоє місто.

Зокрема, храм відновили зсередини, завершили реставрацію куполів храму і накрили їх міддю, замінили підвалини по всьому периметру, відреставрували вікна та двері і частково замінили несучі стіни.

Цього року фахівці відновлювали храм всередині.

Довідково

Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Мор’янцях є пам’яткою архітектури місцевого значення. Місцеву парафію у 1766 р. заснував місцевий дідич, староста белзький Ігнатій Цетнер. Ймовірно, у цьому ж році дерев’яну церкву і було збудовано.

Чотириярусний різьблений і золочений іконостас церкви походить з середини XVIII ст. Нині через ремонт він ще не встановлений у церкві і перебуває на зберіганні.

На Львівщині відреставрували дерев’яний храм XVII століття - фото 62360

У радянський період церква з 1961 р. стояла зачиненою. Лише у 1989 р. церкву передали у користування місцевій громаді УГКЦ.

За час існування церква неодноразово зазнавала перебудов. Останню з них, зважаючи на її напівзруйнований стан після повернення віруючими місцева громада затіяла, покладаючись на власні сили.