На місці церкви УПЦ МП в Івано-Франківську знову буде дитсадок

08.02.2022, 10:32
Держава
На місці церкви УПЦ МП в Івано-Франківську знову буде дитсадок - фото 1
Раніше на місці церкви діяв дитячий садок, утім його закрили для оновлення ще у 1986 році.

Про це інформує Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради, передає "Еспресо.Захід".

На території храму Московського Патріархату, що на вулиці Чорновола, 6 та 6Б, в Івано-Франківську побудують сучасний дитячий садок.

Приміщення колись належали відділу освіти Івано-Франківського міськвиконкому. У двох одноповерхових будівлях загальною площею 300 м2 функціонував дитячий садок на три вікові групи. Заклад відвідували близько 100 дітей.

У 1986 році заклад закрили, а дітей перевели в інші новозбудовані дошкільні садочки. На цій території планували збудувати заклад за типовим проектом. Досить довго приміщення пустувало. Будівництво не розпочали внаслідок назрілих економічних проблем.

У 2006 році виконком міської ради передав в оренду (строкове користування) єпархії УПЦ МП ті будівлі для використання під молитовний будинок та канцелярію єпархіального управління (до завершення будівництва храму на вулиці Довженка, 2).

Церкву на вулиці Довженка, 2 завершили будувати у 2009 році, однак УПЦ МП так і не звільнила приміщення.

Після цього між містом та Івано-Франківською єпархією УПЦ МП розпочалась судова тяганина.

"Перша позовна заява від виконкому міськради Господарським судом Івано-франківської області була прийнята 21 серпня 2015-го. Через два роки суд виніс рішення на користь міськвиконкому, на яке єпархія так званої УПЦ МП подала апеляцію.

У 2019 році рішення Господарського суду було вже на користь єпархії.

Після цього апеляцію Івано-франківського міськвиконкому розглядав уже Львівський апеляційний суд, який зобов’язав церкву повернути приміщення. Таке ж рішення у 2020 році ухвалив і Господарський суд Івано-Франківської області.

Після чого справу про повернення приміщення вже розглядав Верховний Суд, який підтримав позовні вимоги Івано-Франківського міськвиконкому та зобов’язав Івано-Франківську єпархію УПЦ МП звільнити приміщення на вулиці Чорновола, 6 та передати його у постійне користування департаменту освіти і науки міської ради", – розповідають в прес-службі.

Міська влада вважає, що на території колишнього дошкільного закладу можна побудувати сучасний дитячий садок і частково вирішити проблему забезпечення місцями дітей центральної частини міста, де відсутня територія для забудови.