На монастирській горі на Полтавщині стартували археологічні роботи

09 травня, 10:16
Культура
На монастирській горі на Полтавщині стартували археологічні роботи - фото 1
Наприкінці квітня «Полтавщина» анонсувала початок робіт на Монастирській горі — археологи мають намір знайти підземний хід. Підставою для робіт став лист Ольги Савченко, регіонального заступника директора ДП «НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, щодо необхідності проведення досліджень.

Ділянка, де зараз ведуться роботи, входить до меж «Зони охорони Хрестовоздвиженського собору та дзвіниці по вул. Свердлова, 2а». На цій території можуть існувати підземні комунікації монастиря XVII–XVIII століть. У зв’язку із цим, згідно із законом про охорону культурної спадщини, науковці попросили призупинити вишукувальні роботи до завершення археологічних досліджень. Про це інформує "Полтавщина".

Управління ЖКГ замовило проведення наукової археологічної розвідки на «серпантині» вул. Паїсія Величковського. ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України має виконати роботи за 37,9 тис. грн. Місто також допоможе дослідникам комунальною технікою.

Роботи вестимуть на глибині 3 метри, на ділянці площею приблизно 5 на 5 метрів. Якщо сподівання науковців не справдяться, то роботи можуть досить швидко згорнути. Якщо серед знахідок буде щось вагоме для науки, то роботи можуть тривати від тижня до місяця.

Через розкопки зміститься вправо термін початку усунення аварії — зсуву дорожнього покриття «серпантину» на вулиці Паїсія Величковського. Якщо раніше підрядник планував завершити проектування у травні, то тепер дата змістилася на червень.