На окупованих територіях Росія створює "Муфтіят мусульман Малоросії"

На окупованих територіях Росія створює "Муфтіят мусульман Малоросії" - фото 1
Така проросійська організація заснована в Херсонській області на спільному з'їзді так би мовити делегатів місцевих релігійних громад "Баракят" (Генічеськ), "Сари Булат" (Новотроїцьке) та "Салям" (Мелі) .

Як повідомили "Інтерфаксу" у прес-службі "нового проросійського об'єднання", головою "Малоросійського муфтіяту" обрано Мемета Дурсунова, голову мусульман Генічеська.

Наразі нова організація поширює свою юрисдикцію на територію Херсонської та Запорізької областей, об'єднуючи понад 60 громад.

За інформацією проросійського ісламознавця Романа Силантьєва, ініціатива створення нового муфтіяту виходила від "духовних лідерів кримських татар", що входять до Таврійського муфтіяту під керівництвом муфтія Руслана Саітвалієва. Ця проросійська структура контролює в Криму близько десяти громад.

"Ці люди активно підтримали Росію в 2014 році, надавши допомогу у проведенні референдуму про приєднання Криму, і так само вони вчинили тепер, об'єднавши мусульман звільнених територій у дружню російську та православну мусульманську централізовану організацію", - розповів Силантьєв "Інтерфаксу".

Він зазначив, що "створити Малоросійський муфтіят у колишній вотчині забороненого в Росії Меджлісу кримсько-татарського народу було дуже непросто".