На Патмосі єпископи УГКЦ молилися за перемогу України

25 вересня, 11:40
Католики
На Патмосі єпископи УГКЦ молилися за перемогу України - фото 1
Єпископи Української Греко-Католицької Церкви на чолі з Патріархом Святославом здійснили паломництво на о. Патмос (Греція), де апостол Іван Богослов отримав Одкровення, що стало останньою книгою Святого Письма Нового Завіту. В печері Апокаліпсису українські архиєреї помолилися Акафіст до святого Івана Богослова і «Боже, великий, єдиний» за перемогу України та справедливий мир.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На о. Патмос близько 95 року після Христа за імператора Домеціана був ув’язнений апостол Іван Богослов.

На Патмосі єпископи УГКЦ молилися за перемогу України - фото 121639

У печері, яка сьогодні відома як печера Апокаліпсису, євангелист мав видіння, яке ввійшло до Біблії як остання книга Нового Завіту — Книга Одкровення (Апокаліпсис). Записав її диякон Прохор.

На Патмосі єпископи УГКЦ молилися за перемогу України - фото 121638

Предстоятель УГКЦ запевнив, що кожен, хто йшов на цю святу гору, в монастир та спускався в печеру, ніс у своєму серці молитву за Україну: «Це була особлива благодать, дар Божий, що в цій печері Апокаліпсису ми могли заспівати Акафіст до Івана Богослова, помолитися за перемогу України над несправедливим нападником, помолитися духовний гимн „Боже великий, єдиний, нам Україну храни!“».

«Сьогодні ми тут, на острові Патмос, чуємо, що наша Церква-мучениця, наша Батьківщина Україна є Божим даром для українського народу, є талантом, який Господь Бог дає кожному з нас, і цей талант Божий належить самому Господу», — сказав Глава УГКЦ.

«Ми усвідомили, що саме тому, що маємо місце в Божому задумі про всесвіт, Україна була, є і буде! Наша свята Церква, яка пережила страждання, смерть і воскресіння перебуває в Божому задумі про Україну і світ. Наше завдання — цю Церкву-мученицю розбудовувати, розвивати, віддати її назад Богові з великим зростом, розквітом, який Господь Бог хоче для нашої Церкви здійснити. Наша Церква є особливою квіткою, особливим дорогоцінним камінням у короні Воскреслого Господа, в його особливому задумі про спасіння світу», — наголосив Патріарх УГКЦ.

Але, за його словами, кожен із нас мусить взятися до роботи. Як Церква, як народ, вважає Предстоятель, ми повинні взяти на себе відповідальність за наше майбутнє, в якому бачимо перемогу — перемогу добра над злом, перемогу життя над смертю, перемогу, яку прагне звершити воскреслий Христос нашими руками на нашій рідній українській землі.

«Сьогодні тут, на острові Патмос, ми чуємо, що Господь хоче з нас зробити вільних людей, здатних до великої відповідальності за свою Церкву, Батьківщину і за свій народ. Нехай Господь Бог нам дасть силу, благодать Духа Святого цей Його великий задум про нашу Церкву й Україну здійснити», — додав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, з 19 по 21 вересня у Греції єпископи Української Греко-Католицької Церкви брали участь у Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, яка відбулася поблизу Афін.