На подвір’ї маєтку Шептицького на Львівщині демонтували пам’ятник радянській армії

На подвір’ї маєтку Шептицького на Львівщині демонтували пам’ятник радянській армії - фото 1
У селі Прилбичі Львівської області демонтували встановлений на подвір'ї маєтку митрополита Андрея Шептицького пам’ятник радянській армії.

Про це повідомляється на сторінці у Фейсбуці ініціативи «Локальна декомунізація», передає Укрінформ.

«Сьогодні, 30 вересня, на Львівщині - в селі Прилбичі Новояворівської громади - на подвір’ї маєтку митрополита Андрея Шептицького демонтували черговий радянський пам’ятник "красній" окупаційній армії. У цьому символічному місці, де в перші дні окупації західної частини України 1939 року розстріляли графа Льва Шептицького з родиною, такий пам’ятник тоталітарного режиму був фактично наругою над історичною пам’яттю українців», - йдеться у дописі.

Ініціаторами демонтажу пам’ятника стала громада й активісти.

Доктор богослов'я отець Севастіян Дмитрух, який був присутній на демонтажі, зазначив, що біля стіп фігури Матері Божої з Люрду, на місці якої встановили пам'ятник, митрополит Андрей разом із братом Климентієм писали Типікон монахів Студитського Уставу.

Як відомо, 23 червня 1941 року підрозділ саперного батальйону червоної армії підірвав палац графів Шептицьких. Була зруйнована також капличка з привезеною з Люрду фігурою Божої Матері.

У 1950-их роках на місці зруйнованого палацу збудували будинок культури, а замість каплиці встановили монумент радянській армії.

Як повідомлялося, Львівська обласна рада 20 вересня ухвалила рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території області. Йдеться про рекомендації територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим; про перенесення місць поховань загиблих у воєнний і післявоєнний періоди 1939 – 1954 років із території населених пунктів на кладовища та про перейменування топонімів, назви яких пов’язані з державою-агресором. На території Львівщини таких об’єктів понад 170.