На Полтавщині новоутворена громада ПЦУ просить у влади приміщення для богослужінь

04 серпня, 12:03
Православні
На Полтавщині новоутворена громада ПЦУ просить у влади приміщення для богослужінь - фото 1
У місті Карлівка на Полтавщині частина вірян вирішили утворити парафію Православної Церкви України. Нині шукають приміщення для богослужінь, розповів Суспільному священик Дмитро Гнилосир. У користування хочуть взяти одну із будівель у місті, яка нині не використовується. Для цього подали звернення до міської ради.

У Карлівці частина вірян разом зі священиком утворюють парафію Православної Церкви України. Нині – у процесі реєстрації. Про це повідомляє Суспільне.

"Це перша парафія Православної Церкви України у місті Карлівка. Вона перша і в територіальній громаді. Ми зібрали установчі збори 12 липня на свято Петра і Павла. Тому й вирішили назвати нашу парафію на честь цих святих апостолів", - говорить священик Дмитро Гнилосир.

"Ми ходили у Московську Церкву (УПЦ – ред.). Після того, як на Україну напала Росія, я не стала парафіянкою цієї Церкви. І я дуже зраділа, що буде українська церква. Тому що я в Україні не хочу навіть слово "московське" чути. Я взагалі після 2014-го року не ходжу (на богослужіння в УПЦ МП – ред.). Шкода наших солдатів, шкода чоловіків, батьків", - розповідає жителька Карлівки Надія Дяченко.

Нині релігійна громада на етапі реєстрації. А ще – шукають приміщення для богослужінь. Для цього просять у міської ради передати у користування одну з будівель у Карлівці.

На Полтавщині утворюють громаду ПЦУ і шукають приміщення для богослужінь

Парафіяни церкви в Карлівці. Суспільне Полтава

"Під колективним зверненням про передачу цієї будівлі підписалися 810 людей. Іще більше 20 підписів принесли мені після того", - каже священник Дмитро Гнилосир.

"Ми із сусідами поставили свої підписи, бо хотіли чути українською мовою і молитви, і службу. Іще, тим більше, що прославляли там Кирила цього їхнього головного, який благословив своїх солдатів на війну з Україною. У цій будівлі був дитсадочок, який відвідували ще мої діти. Було приміщення вечірньої школи. Працювала я в цій школі", - згадує жителька Карлівки Таїсія Мажара.

На Полтавщині утворюють громаду ПЦУ і шукають приміщення для богослужінь

Покинута будівля, де розміститься новоутворена громада. Суспільне Полтава

Одноповерхова будівля у центрі Карлівки пустує щонайменше 5 років і частково потребує ремонту. Нині на приміщення немає необхідних документів, розповів Суспільному перший заступник голови громади Володимир Слєпцов.

"Учора (2 серпня – ред.)на сесії виділили 5 тисяч гривень на проведення паспортизації будівлі, щоб був предмет для передачі. Формально, фактично ми прийняли – міська рада від районної ради, районної державної адміністрації – це приміщення. Але воно ще формально не задокументоване. Рішення апріорі не можна ухвалити на те, чого немає в реєстрах", - говорить перший заступник голови Карлівської міськради Володимир Слєпцов.

На Полтавщині утворюють громаду ПЦУ і шукають приміщення для богослужінь

Будівля потребує ремонту. Суспільне Полтава

Нині у цій будівлі придатна для використання одна кімната, каже священик.

"Тут був зроблений ремонт, він ще тримається. Стіни гарні, стелі гарні, підлогу тільки пофарбувати, позамітати, поприбирати і можна звершувати богослужіння. Людей 50, до 50, я думаю, помістилося б парафіян", - розповідає священик Дмитро Гнилосир.

"Ремонт потрібен, будемо своїми силами все, що треба. І фінансово, і я примчу. Все, що треба прибирати, – це точно я буду допомагати", - говорить жителька Карлівки Оксана Кіпрач.