На Прикарпатті святиня XVII століття потребує термінової реставрації

03.03.2021, 10:48
Культура
На Прикарпатті святиня XVII століття потребує термінової реставрації - фото 1
У Манявському скиті планують реставрацію ікон XVII століття та дзвіниці. Поки що мова йде про вісім ікон у вхідній вежі. Їх планують викласти мозаїкою.

Про це розповів референт-секретар Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ПЦУ брат Іоасаф, повідомляють Versii.if.ua.

Реставрації потребують зображення Іова і Феодосія Манявських, Антонія і Феодосія Києво-Печерських, апостолів Якова та Іоана Богослова, а також євангеліста Луки та євангеліста Матфея.

“Монастир заснували на початку XVII століття. Він був визнаний головним у Галицькому, Белзькому і Кам’янець-Подільському воєводствах. Йому підпорядковувалося 556 монастирів. У 1785-му році обитель закрила австрійська влада. Аж у 1980-му тут відкрили історико-архітектурний музей, згодом трапилася пожежа. Але сама дзвіниця, стрілецька вежа, храм, деякі споруди, хоч в поганому стані, але залишилися до наших днів,” – каже референт-секретар Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ПЦУ брат Іоасаф.

Це вже не перша реставрація дзвіниці, ось такий вигляд вона мала у 1936 році.

На Прикарпатті святиня XVII століття потребує термінової реставрації - фото 67991

Ченці та настоятель обителі започаткували збір коштів для проведення реставрації. На Facebook сторінці братія звітуватиме, як триває підготовка та коли розпочнуться роботи.

Як РІСУ інформувала, через зруйновану стихією переправу Манявський монастир, що на Прикарпатті, втрачає паломників, а село – туристів. Річка Манявка розділяє село від пам’ятки архітектури – Хресто-Воздвиженського монастиря, та від одного з найвищих водоспадів Карпат.