На Рівненщині на 36-метровому соборі монастиря на Повстанських могилах встановили купол

На Рівненщині на 36-метровому соборі монастиря на Повстанських могилах встановили купол - фото 1
На Рівненщині на соборі Спиридона Тримифунтського змонтували купол та хрест. Храм входить до комплексу Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ПЦУ на Повстанських могилах. Це місце найбільшої битви Української повстанської армії.

Про встановлення купола 8 листопада повідомив у Facebook намісник обителі архімандрит Онуфрій, інформує Суспільне.

Храм на честь святителя Спиридона Тримифунтського має 36 метрів висоти, площа його купола — 250 квадратних метрів.

"Тепер ми бачимо ще за багато кілометрів до під'їзду в обитель славний духовний маяк в морі Гурбинських лісів — вказівник з хрестом Христовим — позолоту в блакиті українського неба, в жовто-блакитних барвах! Наша мрія стала задумом, бажання переросло в шлях до втілення, а наше бачення як виглядатиме майбутній собор реальністю і нинішньою дійсністю!", — написав архимандрит Онуфрій.

На Рівненщині на 36-метровому соборі монастиря на Повстанських могилах встановили купол - фото 124704

Зводити храм на честь святителя Спиридона Тримифунтського в Гурбинському монастирі розпочали 2020 року. Капсулу під будівництво майбутнього собору заклав глава Православної Церкви України Митрополит Епіфаній.

Урочище Гурби — місце найбільшої битви УПА. За даними історика Ігоря Марчука, у квітні 1944-го на Великдень у відкритому протистоянні зійшлися орієнтовно 3,5 тисячі повстанців та приблизно 14 тисяч солдатів НКВС. Битва закінчилась перемогою радянських військ, втім, оточити та знищити бійців УПА вони не змогли.

Купол на Гурбах

Щороку до Гурб з’їжджаються на Літургію, щоб помолилися за вічний спокій загиблих повстанців. Пантеон Слави Героїв Гурбенського бою заклали у 2006 році. У жовтні 2007-го перепохо­вали знайдені тут під час розкопок рештки бійців УПА та освятили колону Божій Матері-Покрові.

Купол на Гурбах

У 2016 році в урочищі Гурби відкрили Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських могилах. Там діє однойменна дерев`яна церква, а в 2022 році освятили також храм Онуфрія Великого.