На Рівненщині прихильники Московського Патріархату зірвали похорон воїна УПА

На Рівненщині прихильники Московського Патріархату зірвали похорон воїна УПА - фото 1
26 вересня у селі Рясники, що на Гощанщині, між вірянами Православної Церкви України та УПЦ МП знову виник конфлікт.

Про це повідомляє видання Горинь.

Громада села проводжала в останню дорогу Ковальчука Григорія Пилиповича – жителя села Рясники, воїна УПА, який у таборах відбув 10 років за визволення України, був гордістю села.

– Наперододні, 25 вересня, уповноважені представники громади ПЦУ (згідно з чинними діючими розпорядчими документами про почергове проведення Богослужіння) звернулися до Рівненської обласної адміністрації з проханням відкрити храм для проведення відспівування в середині храму.

На зустрічі в присутності представників влади Романюка В.А. (Голова Гощанської районної адміністрації) та Соколовського І.Л.(представника РОДА) здійснили телефонний дзвінок до настоятеля храму Готліба В.Ф., де він повідомив, що відкриє храм для проведення похоронного процесу.

На вході до храму похоронну процесію зустрічав настоятель Готліб В.Ф. з прихильниками Московського Патріархату та монахами, де він і заявив, що храм він не відкриє, – розповіла жителька села Рясники Мирослава Боліщук.

– Громада ПЦУ села Рясники до останнього вірила в допомогу представників Рівненської обласної адміністрації, Гощанської адміністрації, представників поліції, представників Служби безпеки Рівненської області, що мають належні важелі впливу щодо виконання чинних документів, та з шаною в останню дорогу провести воїна УПА, ветерана війни, ветерана праці, - додала Мирослава Боліщук.

Проте, прихожанам ПЦУ так і не вдалось потрапити до храму, тому воїна УПА Григорія Ковальчука довелось відспівувати надворі.