На Росії проти греко-католицького священика відкрили справу через ікону із Бандерою та Шухевичем

24 квітня, 09:15
Суспільство
На Росії проти греко-католицького священика відкрили справу через ікону із Бандерою та Шухевичем - фото 1
У РФ проти 57-річного священика ГКЦ з Омська відкрили кримінальну справу за «реабілітацію нацизму» та «порушення права на свободу совісті та віросповідань» через ікону, на якій є зображення Степана Бандери, Романа Шухевича і кардинала Йосипа Сліпого.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Медіазона із посиланням на обласне управління Слідкому Росії.

За версією слідства, священик знайшов «стилізоване під ікону зображення на фоні Святої Богородиці… бандерівців» і розмістив його у трапезній церкви.

На Росії проти греко-католицького священика відкрили справу через ікону із Бандерою та Шухевичем - фото 133232

В управлінні ФСБ по Омській області журналістам повідомили, що на іконі зображені Степан Бандера, Роман Шухевич і кардинал Йосип Сліпий.

Російська спецслужба стверджує, ніби підозрюваний на богослужіннях «поширював серед парафіян ідеї винятковості однієї релігії над іншою, переваги українського народу над російським».

За даними Телеграм-каналу Shot, фігурантом справи став настоятель греко-католицької парафії в Омську Ігор Максимов. Під час обшуку в нього знайшли молитовники українською мовою та книги з історії Української повстанської армії. При цьому Shot стверджує, що «ікону з бандерівцями» силовики вилучили у священика ще рік тому після скарг парафіян.

На відео ФСБ видно книжки з назвами «Історія УПА», «Бандерівці» та «Чорна книга України» українською мовою. На опублікованому СКР відео можна побачити книгу «Всесвітнє товариство масонів: сутність та цілі». Інші знайдені під час обшуків книги на записах слідчих приховані.

Журналісти Медіазони підтверджують, що відео СКР та ФСБ зняте на території омської парафії Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки інтер'єр на кадрах збігається із фотографією церкви на сайті католицьких парафій в Омську.

Як стало відомо згодом, Ігор Максимов насправді є мирянином, а згадана парафія є на стадії офіційного закриття.