Затриманий в Омську греко-католик виявився не священиком

24 квітня, 13:10
Світові
Затриманий в Омську греко-католик виявився не священиком - фото 1
Обвинувачений через ікону в "реабілітації нацизму" 57-річний житель Омська Ігор Максимов, якого раніше російські ЗМІ та СК РФ називали священнослужителем, є звичайним мирянином.

Як повідомляє Katolik.life, настоятелем омської греко-католицької парафії Покрова Пресвятої Богородиці, куди і нагрянули силовики, є зовсім інший священик, а затриманий чоловік - просто парафіянин, світська особа, який міг допомагати священикові, бути читцем або проводити певні богослужіння за відсутності священнослужителя. Можливо, міг робити це самовільно.

"Парафія напередодні цієї новини готувалася до юридичної ліквідації через малу кількість вірних. Це дійсно українці, які в Росії живуть багато років, нащадки засланих українців у період Радянського Союзу. У парафії не більше 8 осіб. Більшість - люди старшого віку", — пояснили виданню Katolik.life в одній зі структур католиків візантійського обряду у РФ.

Затриманий в Омську греко-католик виявився не священиком - фото 133257

Ігоря Максимова звинувачують у тому, що він "підшукав стилізоване під ікону зображення українських поплічників нацизму - бандерівців на тлі Святої Богородиці та розмістив це зображення для публічного огляду в приміщенні трапезної на території релігійної організації". Під час обшуків у храмі та квартирі у нього вилучили книги українською мовою, які назвали забороненими та долучили до матеріалів справи.

Як стало відомо, на чоловіка доніс один із відвідувачів парафії, який помітив у будівлі храму українську ікону. Затриманому загрожує до трьох років позбавлення волі.