На сайті Кабміну з'явилась петиція з вимогою повернути громаді костел святого Миколая в Києві

На сайті Кабміну з'явилась петиція з вимогою повернути громаді костел святого Миколая в Києві - фото 1
На сайті Кабміну зареєстрували петицію з вимогою повернути громаді костел святого Миколая в Києві. Це єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького.

Автор петиції відома релігієзнавиця Людмила Филипович.

Як зазначає Филипович, у радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді. Стан будівлі погіршується.

Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією «Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви у м. Києві» та Міністерством культури та інформаційної політики України № 7/27/21 від 05.11.2021 (далі - Меморандум), відповідно до пункту 4.3 «сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі у встановленому законодавству порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 року».

Однак умови Меморандуму не були дотримані, а строк дії Меморандуму спливає 05 листопада 2023 року.

Окрім того, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 16 вересня 2020 року № 1203-р. «Деякі питання реалізації Указу Президента України від 18 серпня 2020 р. № 329» (далі - розпорядження) Міністерству культури та інформаційної політики дано розпорядження забезпечити до кінця 2023 року:

  • реалізацію проекту “Будинок музики” шляхом нового будівництва;
  • переміщення державного підприємства “Національний будинок органної та камерної музики України” до новозбудованого Будинку музики;
  • передачу в постійне безоплатне користування релігійній організації “Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві” об’єкта нерухомого майна - будівлі костелу Святого Миколая (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75).

Однак і умови розпорядження не були виконані.

Тому цієї петицією просимо забезпечити неухильне виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 16 вересня 2020 року № 1203-р. «Деякі питання реалізації Указу Президента України від 18 серпня 2020 р. № 329» та умов Меморандуму та передачу релігійній організації “Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві” об’єкта нерухомого майна - будівлі костелу Святого Миколая (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75).

Петиція №41/005649-23еп

Дата початку збору підписів: 27 жовтня 2023 р.

До кінця збору підписів залишилось: 92 дні