На сайті Кабміну зареєстрували петицію щодо приміщення колишнього домініканського монастиря в Тернополі

12.07.2023, 11:53
Культура
На сайті Кабміну зареєстрували петицію щодо приміщення колишнього домініканського монастиря в Тернополі - фото 1
У петиції закликають "зупинити реконструкцію, зберегти пам’ятку та її статус національного значення".

На сайті Кабінету міністрів України зареєстрували петицію з авторством Віти Хмиз щодо збереження пам’ятки архітектури національного значення приміщення колишнього домініканського монастиря в Тернополі.

“На об’єкті вже працює будівельна техніка і здійснюються незаконні будівельні роботи. У репрезентативному зображені майбутньої реставрації зображено заплановану надбудову на два поверхи, що не підпадає під визначення “реставрації” і “пристосування”, та є “реконструкцією”, що заборонено Законом України “Про охорону культурної спадщини”, – йдеться у петиції.

Надбудова додаткових поверхів на колишньому монастирі домініканців 1749 року – це реконструкція, а не реставрація, каже авторка петиції.

“Оголошено, що нове приміщення призначатиметься для підрозділів архиєпархії та приміщень, які можуть винаймати і використовувати. Це є неможливим для використання пам’ятки архітектури національного значення. Це є порушенням закону, руйнуванням цінного об’єкта та втручанням в архітектуру задля досягнення комерційних та приватних інтересів у вигляді надання можливості використовувати пам’ятку приватним компаніям”.

Авторка петиції вимагає: зупинити будь-які будівельні роботи та обов’язково вивезти будівельну техніку з території Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Провести неупереджені та незалежні громадські обговорення щодо реконструкції архітектурної пам’ятки національного значення.

Станом на ранок, 12 липня, петицію підписало 848 людей з 25 тисяч необхідних.

Теги: #Кабмін