На сайті Київради триває збір підписів під петицію про демонтаж храму-МАФу УПЦ МП біля Десятинної церкви

На сайті Київради триває збір підписів під петицію про демонтаж храму-МАФу УПЦ МП біля Десятинної церкви - фото 1
На сьогодні вона вже набрала 4550 з необхідних 6000 голосів.

Нещодавно киянин Василь Николишин зареєстрував на сайті КМДА петицію №11 648 із проханням знести незаконний «храм-МАФ» московського патріархату, що знаходиться в історичному центрі Києва.

В описі до петиції киянин зазначає про розташування церкви-каплиці порушує наступні норми та зобов’язання:
— знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво,
— порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква»,
— капітальна споруда не має поштової адреси, а тому не може використовуватись громадянами, адже по суті є будівельним майданчиком.

«Окрім вищезгаданого, заклад, що знаходиться в споруді поширює антиукраїнські наративи та працює на країну-агресора понад 14 років поспіль», — обурюється він, тому просить прийняти заходи щодо знесення споруди, що включатимуть:
1. видворення агентів московії з незаконної споруди,
2. знесення споруди зі збереженням археологічних та дендрологічних якостей ділянки,
3. ревіталізувати простір з мінімальним втручанням в довкілля, консультуючись з археологами.

Нагадаємо, що ще у 2007 році в історичному центрі міста на території Національного музею історії України на вулиці Володимирській, 2, раптово з’явилася «тимчасовий» церковний намет для звершення великоднього богослужіння, що з часом трансформувався у дерев’яну каплицю, а згодом і у повноцінний храм.

Його довільно звели священики з УПЦ МП неподалік історичного фундаменту старовинної Десятинної церкви для подальшого зведення нового храму, що вони називали «возрождєнієм унікального символа Православія — Десятінного собора».

За свідченням громадських активістів, з часом церковна громада одержала право власності на саму будівлю, однак жодних дозволів на будівництво, ще й поблизу фундаменту стародавньої Десятинної церкви представники церкви не мають.

Марно намагалися боротися з незаконним храмом і пересічні кияни. Ще у січні 2018 року, двоє архітекторів з метою привернення уваги суспільства до цього питання жбурнули у незаконну зведену каплицю коктейль Молотова.

Згодом їх взяли під варту, а «скандальна каплиця» знову опинилася у центрі уваги громадськості. Проте, за півтора року архітектори були змушені просити вибачення за свої дії.

Ще з 2020 року триває суд за позовом від Національного музею історії України щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного об’єкта.

Як РІСУ інформувала, Міністерство культури та інформаційної політики України залучене до справи як третя сторона та сприяє процесу демонтажу.

Наразі експертиза вже завершена, а наступне судове засідання призначене вже на 18 січня 2023 року, отже є обґрунтоване сподівання, що невдовзі спір таки буде вирішено в законний спосіб.

Підтримати петицію Василя Николишина можна за посиланням.

Читайте також:
«Десятинний» МАФ: хроніка церковного рейдерства.

Гендиректорку музею, яка боролася з самобудом біля Десятинки, відсторонили від роботи.

Настоятель самобуду УПЦ (МП) біля Десятинки пригрозив родовим прокляттям директорці Нацмузею історії

«Житіє моє…»: декілька уточнень до біографії нового єпископа УПЦ (МП).