Зареєстровано петицію на підтримку законопроекту про заборону УПЦ МП

07.12.2022, 15:00
Держава
Зареєстровано петицію на підтримку законопроекту про заборону УПЦ МП - фото 1
На сайті президента України 5 грудня зареєстровано петицію про визначення як невідкладного законопроекту про заборону в Україні РПЦ та підлеглих їй структур

Петицію зареєстрував народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко, повідомляє Еспресо.

Автор петиції наголошує, що після початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року зафіксовано численні й очевидні факти колаборації представників московської церкви в Україні, що свідчить про необхідність рішучих дій для захисту національної безпеки України.

Ініціатори звернення нагадують, що до Верховної Ради України внесено проект Закону №8221 "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій" – про заборону в Україні Російської Православної Церкви і підлеглих їй структур, а також назви православних церков з урахуванням томосу Вселенського Патріарха.

Тож президентові України, відповідно до статті 93 Конституції України, пропонують визначити цей законопроект як невідкладний – для того, щоб парламент позачергово розглянув його.

Зареєстровано петицію на підтримку законопроекту про заборону УПЦ МП - фото 104215

"Рішенням Ради національної безпеки і оборони України 1 грудня 2022 року визначено, зокрема, необхідність внесення на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні організацій, афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації. Однак, зважаючи на наявність у Верховній Раді України зареєстрованого проекту з цієї тематики, вважаємо правильним не зволікати час та невідкладно розглянути цей проукт", – наголошують ініціатори петиції.

Підтримати петицію закликав народний депутат України Микола Княжицький.

"Друзі! Зареєстровано петицію на підтримку нашого проєкту 8221 щодо заборони московської церкви. Вимагаємо розглянути його невідкладно!!! Прошу долучатись", – написав він.