"На Служби приходить офіцер ФСБ і знімає на відео" - експерт про будні Української Церкви на окупованих територіях

"На Служби приходить офіцер ФСБ і знімає на відео" - експерт про будні Української Церкви на окупованих територіях - фото 1
Сьогодні є велика проблема тиску на українські єпархії на окупованих територіях, і вона не має вирішення.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів релігієзнавець Олександр Саган, пише Gazeta.ua.

"Громади не можуть існувати без людей. Мені особисто митрополит Климент розповідав, що на Богослужіння у кримську церкву приходить офіцер ФСБ та на відео знімає усіх присутніх. Потім цих людей звільняють з роботи, на них відкривають кримінальні справи. Вірян на окупованій території залякують. Релігійного та дипломатичного вирішення цього питання немає. Росія не дослухається до жодної постанови щодо свободи совісті на півострові", - пояснює експерт.

За його словами, така ж проблема і на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

"Деякі церкви просто закриваються, їх прихожан арештовують та залякують. В ОРДЛО ситуація ще гірша, ніж у Криму. Стан речей тільки погіршуватиметься з часом", - додає релегієзнавець.

Митрополит Кримської єпархії Православної Церкви України Климент звернувся до генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерреша через утиски Української Церкви на окупованому Росією півострові. Кількість проукраїнських релігійних громад там зменшилася з 49 2014 року до 6 на сьогодні.