На Сумщині чергова спроба захопити храм УПЦ КП

20.01.2011, 14:36
На Сумщині чергова спроба захопити храм УПЦ КП - фото 1
У місті Конотоп вірні УПЦ КП цілодобово чергують біля Свято-Миколаївського храму, боячись рейдерської атаки з боку УПЦ (МП).

exklusiv.gifУ місті Конотоп вірні УПЦ КП цілодобово чергують біля Свято-Миколаївського храму, боячись рейдерської атаки з боку УПЦ (МП). Напередодні містом пройшла чутка, що начебто на свято Хрещення планується силове захоплення храму. Прихожани стверджують, що ця інформація достовірна й вони мають факти її підтвердження, які передані в СБУ, прокуратуру та міліцію.

Як повідомив єпископ Сумський та Охтирський Мефодій (Срібняк) в ексклюзивному коментарі для РІСУ, це далеко не перша спроба захоплення церков УПЦ КП на Сумщині. Так, у 2010 року були захоплені храми у Юнаківці та Кияниці, наприкінці року були спроби захопити храм у Хоружівці, невідомі й немісцеві люди збирають підписи в Недригайлові, щоб передати новозбудований собор святого праведного Петра Калнишевського в підпорядкування УПЦ (МП).

Як повідомив владика, вся необхідна інформація вже передана в СБУ, прокуратуру та співробітникам міліції. Наразі плани зловмисників захопити храм не зреалізувалися. Але вірні УПЦ КП продовжують стежити за ситуацією і у разі необхідності налаштовані відстоювати свою святиню до кінця.

Свято-Миколаївський храм в Конотопі – це одна з найдавніших дерев’яних козацьких церков в Сумській області. В часи СРСР її переробили в клуб, потім храм довгий час стояв пусткою.

Прихожани своїми силами відновили його, провели серйозні ремонтні роботи, оздобили та провели благоустрій  навколишньої території.