На Тернопільщині ініціюють сесію облради щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні

29 червня, 15:55
Держава
На Тернопільщині ініціюють сесію облради щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні - фото 1
Депутати з фракції ВО «Свобода» ініціюють скликання чергової сесії Тернопільської облради щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні.

Про це у Фейсбуці повідомив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, передає Укрінформ.

«До Тернопільської обласної ради з ініціативою щодо скликання чергової сесії Тернопільської обласної ради звернулася депутатська фракція ВО «Свобода». Свободівці розпочали збір підписів серед депутатського корпусу Тернопільської обласної ради з метою невідкладного розгляду звернення до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О., народних депутатів України, обласних рад України щодо заборони діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату в Україні», - повідомив Головко.

За його словами, питання функціонування релігійних громад УПЦ МП в Тернопільській області викликає значний суспільний резонанс. Ще з часу проголошення Незалежності України їхня діяльність носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. УПЦ МП є основним поширювачем в Україні кривавої ідеології «руського міру», що в умовах війни з Росією є не лише ознакою колабораціонізму з агресором, а й відвертим злочином проти нашої держави.

Посадовець додав, що у Тернопільській області триває збір підписів на підтримку зареєстрованого 22 березня 2022 року у Верховній Раді України законопроєкту «Про заборону московського патріархату на території України». Окрім того, у Тернопільській обласній раді є зареєстрована відповідна петиція.