На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли капсулу з посланням 1937 року

20 червня, 16:25
Культура
На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли капсулу з посланням 1937 року - фото 1
У селі Бишки на Тернопільщині під час ремонту церкви Воскресіння Христового виявили записку про посвячення першого каменя під будову храму у 1937 році.

Про це повідомили на сторінці Козівського форуму, передає "Еспресо.Захід".

Текст документа в "капсулі часу" добре зберігся.

За словами пароха храму о. Михайла Квасниці, хоч скляна банка була пошкоджена, а папір - практично мокрий, проте збережений у ній документ вдалося розгорнути без великих пошкоджень, текст гарно зберігся.

"9 травня 1937 року було заложено основи під будову храму, а посвячення "угольного" каменя здійснили оо. Степан Городецький з Урмані, Ілля Залуцький, який у 1917-21 рр. був парохом у Бишках, Петро Пастух з Куропатників. На час закладення цієї "капсули" священником у Бишках був Микола Косович (роки життя 1901-1941), який вже через декілька років став жертвою репресій більшовиків...", - йдеться у повідомленні.

На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли капсулу з посланням 1937 року - фото 135969

 

У записці йдеться, що будову храму провадив відомий архітектор Євген Нагірний, будівничим був Омелян Косович, солтисом села на той час був Гринько Безкоровайний, а церковний комітет очолював Іван Федечко.

"Далі йде перелік усіх членів комітетут будови церкви, звичайно, що це були шановані люди, про яких має пам'ятати село. Завдяки цій знахідці, хтось знайде там, мабуть, і своїх родичів...", - додали на сторінці форуму.

На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли капсулу з посланням 1937 року - фото 135970
На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли капсулу з посланням 1937 року - фото 135971