Приміщення монастиря бернардинців XVII–XVIII століть на Тернопільщині передали УГКЦ
Релігійна громада понад 20 років зверталася з відповідними ініціативами. Після погодження Міністерства культури України Тернопільська обласна військова адміністрація ухвалила рішення про безоплатну передачу комплексу в користування строком на 10 років. Про це повідомили в Тернопільській обласній військовій адміністрації.
Начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Тарас Пастух урочисто передав сертифікат на право користування та взяв участь у молебні за Україну, який очолив владика Теодор Мартинюк - архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ.

"Передача комплексу монастиря — це приклад зваженого рішення, яке поєднує державну відповідальність, інтереси громади та збереження національної спадщини. Тернопільська обласна військова адміністрація й надалі працюватиме над тим, щоб історичні об’єкти області не занепадали, а отримували нове життя та служили людям", - наголосили в Тернопільській обласній військовій адміністрації.
Як повідомляє Вікіпедія, монастир тут діяв до 1939 р. Відразу після Другої світової війни тут заснували притулок-інтернат для сиріт, з 50-х років до 1983 році існувало спеціальне профтехучилище для важких у вихованні підлітків. З 1983 році у колишньому монастирі розташовувалася виховно-трудова колонія, доступ на територію якої суворо заборонений.
