На урочистій Літургії з нагоди річниці інтронізації Предстоятеля УПЦ МП у митрополита Питирима стався серцевий напад

На урочистій Літургії з нагоди річниці інтронізації Предстоятеля УПЦ МП у митрополита Питирима стався серцевий напад - фото 1
9 грудня в УПЦ МП відзначали 32 річницю єпископської хіротонії Митрополита УПЦ МП Онуфрія. Під час урочистої Літургії у митрополита Миколаївського та Очаківського Питирима стався серцевий напад. І це був не єдиний прикрий момент цього Богослужіння.

Головний редактор "Лівого берега" Соня Кошкіна розповіла, що Предстоятель УПЦ МП Онуфрій розлив одну із Чаш, яка призначалася для причастя – його випадково штовхнув Питирим, якому стало погано.

"Онуфрія підштовхнув миколаївський Пітирим, з яким трапився серцевий напад, і який ледь на місці не помер... Митрополит Онуфрій сьогодні вилив на себе одну з десяти Чаш, які були приготовлені для причастя. На виправдання скажу, що всі відволіклися на Питирима. Але Онуфрій розумів, що сталося, і просто завмер у шоці", - розповіла редакторка.

Вона зауважила, що "розлити Кров Христову з Чаші - найгірше, що, в принципі, може статися зі священиком, це смертний гріх".

"Постраждав також антимінс - спеціальне освячене полотно, в якому зашиті частини святих мощей. Усі швидко зняли і поклали в коробку. Тепер це архиєрейське вбрання має спалити (і зсипати попіл у річку). А належало воно Митрополиту Володимиру (Сабодану)", - повідомила Кошкіна.

Інцидент з Чашою прокоментував речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря). У Фейсбуці він написав:

"Кожен, хто тримав у руках Чашу з Кров‘ю Христовою, знає трепет перед святинею. Пролиття навіть кількох крапель - подія виключна і викликає духовне сум’яття. Це - щонайменше. Я знаю подробиці того, що сталося, фактично від очевидців. Тому скажу так: нехай ніколи не доведеться не те, що бачити, а навіть почути про щось подібне.

Для Митрополита Онуфрія і для очевидців подія - справжній шок. Такий, пам’ять про який лишається на все життя. Сліди шоку добре видно на фотографіях «після». Вирази облич, погляди...

Людина віруюча не може не розуміти, що подібні речі не бувають «випадковими» чи «збігом обставин».

Але ми знаємо також з Євангелія, що навіть явні знамення і чудеса Божі їхні очевидці трактували протилежним чином.

Одні - вірували. А інші - шукали привід для впертого заперечення. На яку сторону стануть свідки сьогоднішньої духовної трагедії?"