На «Великодніх гаївках» у Відні зібрали понад 12 тисяч євро на швидкі для України

На «Великодніх гаївках» у Відні зібрали понад 12 тисяч євро на швидкі для України - фото 1
Українська громада у Відні зібрала під час «Великодніх гаївок» щонайменше 12 400 євро на закупівлю карет швидкої допомоги для України.

Головними організаторами заходу виступили Українська греко-католицька церква св. Варвари у Відні та її парафіяльні організації. Активно долучилися до проведення «Великодніх гаївок» також українські громадські спілки у столиці Австрії – загалом до організації було долучено близько 200 активістів, повідомляє Укрінформ.

На «Великодніх гаївках» у Відні зібрали понад 12 тисяч євро на швидкі для України - фото 134340

Метою було зібрати 10 тис. євро на закупівлю карет швидкої допомоги, які поїдуть на передню лінію фронту в Україні рятувати життя українських захисників та захисниць. І, як повідомила у коментарі агентству одна зі співорганізаторок заходу, директорка Української бібліотеки парафії Святої Варвари Оксана Яворська, цю ціль було навіть перевиконано.

«Нам вдалося зібрати 12 400 євро, але це ще не пораховано кошти від продажу їжі, тому загальна сума буде точно більшою», – зазначила Яворська.

Вона додала, що під час гаївок було продано велику кількість їжі: «Дуже постаралася церковна спільнота «Територія Божої любові», яка наготувала всю їжу, що ми продавали – 150 літрів борщу, понад 1500 голубців. Всі працювали як бджілки».

На «Великодніх гаївках» у Відні зібрали понад 12 тисяч євро на швидкі для України - фото 134316

Окрім частування традиційною українською їжею на гаївках також можна було придбати сувеніри ручної роботи у майстрів, купити книги українською мовою та взяти участь у майстер-класах. Поруч з організованими розвагами для дітей, учасники заходу також мали можливість заслухати виступи талановитих співаків та співачок і хорів. Родзинкою музичної програми став виступ народної артистки України Оксана Білозір, яка завітала на «Великодні гаївки» та майже годину співала у щільному колі з людьми.

За підрахунками організаторів, загалом «Великодні гаївки», які проходили протягом цілого дня у внутрішньому дворику Церкви отців єзуїтів, відвідали до 2 тисяч людей – передусім, представників української громади, але й також австрійці.

На «Великодніх гаївках» у Відні зібрали понад 12 тисяч євро на швидкі для України - фото 134341

«Це був дуже душевний та об’єднавчий захід – як для діаспори, української громади, так і для австрійців, які також завітали на наші «Великодні гаївки», – підсумувала директорка Української бібліотеки парафії Святої Варвари.