На Вінниччині дві громади УПЦ МП перейшли до ПЦУ на чолі зі своїми настоятелями (оновлено)

На Вінниччині дві громади УПЦ МП перейшли до ПЦУ на чолі зі своїми настоятелями (оновлено) - фото 1
До митрополита Вінницького і Барського Симеона 20 лютого звернувся настоятель храму преподобного Лаврентія Чернігівського УПЦ МП м. Вінниці протоєрей Костянтин Іванченко з проханням прийняти його в клір Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

Напередодні о. Костянтин обговорив це рішення зі своїми парафіянами.

Після спілкування зі священиком митрополит Симеон підписав відповідний Указ, в якому було зазначено, що протоєрей Костянтин Іванченко приймається у клір Вінницько-Барської єпархії й залишається на посаді настоятеля храму преподобного Лаврентія Чернігівського м. Вінниці.

Митрополит Симеон побажав протоєрею Костянтину Божого благословення і подарував йому служебник українською мовою.

Того ж дня протоєрей Димитрій Пасічник від імені парафіян храму Вознесіння Господнього с. Станіславчик звернувся до митрополита Вінницького і Барського Симеона і, згідно з поданим проханням, був прийнятий у клір Вінницько-Барської єпархії, а релігійна громада — до складу ПЦУ.

Загальні збори релігійної громади храму Вознесіння Господнього села Станіславчик Жмеринського району Вінницької області відбулися 19 лютого 2023 року.

Відповідне оголошення на сторінці громади у соціальній мережі Facebook за кілька днів до зборів розмістив настоятель храму протоєрей Димитрій Пасічник. У відповідь на це до села того дня зранку з'їхався великий десант служителів УПЦ (МП) на чолі з митрополитом Варсонофієм (Столяром). Священники з Вінниці, Жмеринки та Браїлова разом із привезеними з собою вірянами мали серйозний намір взяти приступом старовинний храм Вознесіння Господнього, але їм завадили співробітники Національної поліції України та самі парафіяни, які стали стіною і не впустили непроханих гостей навіть на територію храму.

Як повідомили у Вінницькій єпархії ПЦУ, збори відбулися після того, як "гості" залишили село. Їх поведінка сприяла єдності громади і вони одностайно заявили про перехід до ПЦУ.