На Вінниччині громада відновлює 173-річний храм

02 квітня, 11:20
Православні
На Вінниччині громада відновлює 173-річний храм - фото 1
У селі Ободівка на Вінниччині місцева громада власними силами відновлює храм Успіння Пресвятої Богородиці.

Перші 100 тисяч гривень назбирали із добровільних пожертв парафіян, внесків за свічки та різдвяної коляди. Про це Суспільному розповіла розпорядниця коштів, місцева жителька Людмила Сидорук.

Також, за її словами, цю справу фінансово підтримали рідні полеглих захисників та місцевий бізнес. Загалом на реконструкцію зібрали 400 тисяч гривень.

"Якщо церква 179 років вистояла, то ми не дамо їй зникнути з лиця землі, щоб вона й далі жила і радувала людей. Ви розумієте, що для матерів, які чекають синів із фронту, шукають зниклих безвісти, або вже поховали своїх дітей, це часто єдине місце, куди вони можуть прийти. Помолитися Богу і побути в тиші, поспілкуватися", сказала Людмила Сидорук.

Реставрацію святині розпочали 7 березня. Як розповів Суспільному керівник фірми-підрядника Богдан Гречковський, найбільші пошкодження мають зовнішні стіни, тому їх ремонтують у першу чергу, аби зберегти будівлю від подальшого руйнування. Наразі виконали основні підготовчі роботи.

На Вінниччині громада відновлює 173-річний храм - фото 168388

Чотири роки тому храм Успіння Пресвятої Богородиці увійшов до Вінницько-Тульчинської єпархії ПЦУ. До реставрації храм підтримували власними силами — штукатурили та підбілювали.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці має історичну та архітектурну цінність. Був збудований за сприяння родини Собанських 173 роки тому. Вони долучався до будівництва храму переважно фінансово, тоді як основну фізичну роботу виконували селяни.

"1876 року зруйнувався дерев'яний храм, село не могло існувати без церкви, почалося будівництво цього цегляного храму. Сприяли цьому пан Собанський і мешканці села. Фінансову частину забезпечив пан, а роботою — селяни, які проживали на цій території. У 1991 році тут була освячена перша паска. Відтоді ніяких робіт не відбувалося: просто десь шось підбілювалось. Не вистачало коштів, робочих рук. А зараз ми бачимо колосальну реконструкцію, тому що він вже зовсім-зовсім обсипався. Було дуже важко дивитись, як історія руйнується ", — сказав отець Володимир.

Відновити храм планують до Великодня. Попереду — вирівнювання, зачистка поверхонь, декоративне оздоблення та фарбування у синьо-білій гамі.