На Вінниччині священик сам розписує і оздоблює храм ПЦУ

27 червня, 12:35
Культура
На Вінниччині священик сам розписує і оздоблює храм ПЦУ - фото 1
У Хмільнику, що на Вінниччині, священик ПЦУ Іван Пукас сам розписує і оздоблює різьбленими виробами храм святих апостолів Петра та Павла. Будівлю церкви спроектував 2014 року та самостійно почав будівництво.

Про це пише Суспільне Вінниця.

Іван Пукас - протоєрей благочинний Вінницько-Тульчинської єпархії Хмільницького району. На його рахунку уже дев'ять спроектованих та зведених храмів. Робить це в перервах між Службами.

Священик також консультує громади, що робити тим, хто вирішив перейти до ПЦУ. При цьому ні художньої, ні юридичної освіти не має.

Храм в Хмільнику Іван Пукас розписує під куполом на висоті майже 10 метрів. Колись, каже, було страшно. Але тепер маневрує на риштуванні щоразу, як потрібно вмочити пензля у фарбу: однією рукою тримається за поручні, іншою наносить візерунок.

«До всього людина привчається, на Божу милість сподіваюся. Господь - Покрова моя, Спаситель мій, кого буду боятися. Треба знати, що він поруч!», - говорить Іван Пукас.

Розписує храм священик сам. За його словами, це допомагає зекономити гроші та дотриматися одного стилю.

«Аби уже один почерк пішов. Якщо долучу ще когось, буде збій. Художник, коли дивиться на стіну, вже бачить, що хоче намалювати. Одну з ікон малював 6 днів. Потім орнамент, обрамлення - ще день».

Храм, яким займається зараз, Іван Пукас розмальовує близько півтора року. Практично закінчив вівтарну частину. Оздоблює будівлю різьбою. Над однією з колон працює місяць: склеює три дошки і різьбить.

«Бачимо раз лінія - це верхня дошка, дві по боках. Потім я вибираю середину. Зверху наношу орнамент і тоді процес різьби. Складність в тому, що має напів круг. Рівну, як ворота, легше різьбити. А тут потрібно відчувати обʼєм. Такі речі роблять довше», - пояснює Іван Пукас.

Наразі іконостас прикрашений друкованими літографіями. Згодом — триярусний буде оздоблений трьома десятками ікон. У вівтарі намальовані уже більшість із них.

Оздоблювати храм також допомагають прихожани. За словами дзвонаря Івана, священник захопив їх своєю творчістю. Сам вишив сорочку з жовто-блакитними та червоно-чорними прапорами.

«Маємо все українське підтримати. Тому що все починається з любові», - каже Іван.

Храм святих апостолів Петра та Павла у Хмільнику належить до ПЦУ. Його почали зводити 2015 року.