На Вінниччині унікальну Михайлівську церкву внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

20 червня, 11:50
Суспільство
На Вінниччині унікальну Михайлівську церкву внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України - фото 1
Вінницький окружний адміністративний суд задовольнив позов Гайсинської окружної прокуратури в інтересах держави до Дашівської селищної ради щодо зобов’язання внести Михайлівську церкву XVIII ст. до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомляє Вінниця.info з посиланням на пресслужбу Вінницької обласної прокуратури.

Йдеться про Михайлівську церкву в селищі Дашів Гайсинського району, побудовану 1764 року в стилі українського бароко, без жодного цвяха.

Унікальний п’ятикупольний храм занесений до переліку пам’яток дерев’яного зодчества ЮНЕСКО та до обласного переліку «Перлини Вінниччини» як кращий твір подільської школи цього різновиду архітектури.

Попри намагання радянського режиму перед Другою світовою війною перетворити унікальну споруду на господарські приміщення, Михайлівська церква вціліла та зберегла свою автентичність.

На сьогодні вона має не лише культове значення, а й загальну історичну, архітектурну та культурну цінність. Такі об’єкти, відповідно до закону України «Про охорону культурної спадщини», підлягають обов’язковому занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України для забезпечення державою їх збереження, утримання, запобігання руйнуванню тощо.

Оскільки орган місцевого самоврядування вчасно не забезпечив виконання цієї норми закону, прокуратура у судовому порядку захистила інтереси держави у сфері культурної спадщини.

https://www.vinnitsa.info/news/na-vinnychchyni-unikal-nu-mykhaylivs-ku-tserkvu-vnesly-do-derzhavnoho-reyestru-nerukhomykh-pam-yatok-ukrayiny.html