На виставці у Києво-Печерській лаврі презентували нову писанку

25 травня, 13:00
Культура
На виставці у Києво-Печерській лаврі презентували нову писанку - фото 1
У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» презентували нову писанку проекту PYSANKY.REBORN.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Художниця Олена Хом’якова, яка працює в Лаврській художній майстерні ім. І. Їжакевича, створила писанку в межах проекту PYSANKY.REBORN Анастасії Авериної.

«Для створення розпису я надихалась живописом Трапезної церкви Прпп Антонія та Феодосія Печерських. Ідея полягає в тому, щоби відкрити для відвідувачів заповідника унікальність розписів храму та показати їх в іншому середовищі. «Винести» їхню частинку з храму», – повідомила вона.

Всеукраїнський фестиваль писанки в Києві започаткований у 2016 році. Його мета – підтримка й популяризація українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії українського народу.

«Ми дуже щасливі, що молоді художники долучаються до подібних проєктів, переосмислюють нашу культурну спадщину та плекають давні українські традиції. Ми завжди відкриті до співпраці з митцями, які надихаються лаврою та прагнуть давати нове життя й наділяти новими сенсами памʼятки нашої національної святині», — наголосив генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

Для того, щоб усі охочі встигли побачити унікальні витвори українського писанкарства, які вдалося врятувати від обстрілів росіянами Добропарку в Київській області, виставка триватиме до 1 червня.