Петиція про заборону УПЦ МП в Україні набрала необхідних 25 тисяч голосів

29.11.2022, 09:54
Держава
Петиція про заборону УПЦ МП в Україні набрала необхідних 25 тисяч голосів - фото 1
Автор ініціативи вважає, що ухвалення документа допоможе повернути у власність держави Києво-Печерську, Свято-Успенську Почаївську та Святогірську Лаври.

Петиція із закликом підтримати законопроект, який допоможе заборонити діяльність Української Православної Церкви МП, набрала необхідних 25 тисяч голосів. Про це повідомляється на сайті електронних петицій.

Автор звернення народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко закликав президента України Володимира Зеленського підтримати законопроект №8221, який передбачає заборону діяльності установ, що підпорядковуються Росії.

"У законопроєкті передбачається дострокове припинення всіх документів оренди, найму або лізингу з цією установою, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких він є", — написав Гончаренко.

За його словами, це допоможе повернути у власність держави такі знакові об'єкти, як Києво-Печерську, Свято-Успенську Почаївську та Святогірську Лаври, які раніше належали до Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Тепер петицію має розглянути президент і дати на неї відповідь. На це Зеленський має 89 днів.