На якутського шамана в психдиспансері напав провокатор

Якутський шаман - фото 1
Якутський шаман
Якутський шаман Олександр Габишев розповів, що на нього напав провокатор в стаціонарі республіканського психоневрологічного диспансеру, куди його примусово госпіталізували.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням «МБХ медіа» і на координатора «Правозахисту Листівки» Олексія Прянишникова.

«Олександр Габишев розповів, що 26 червня на нього спробував напасти пацієнт з його палати на прізвище Кирилін, він кидався речами, ображав нецензурними словами, провокував Олександра на агресію. Габишев стримався, були викликані санітари», - розповів Прянишников.

За його словами, наступного тижня Габишева має пройти лікарську комісію, тому координатор не виключає, що це була «провокація перед цією процедурою з метою викликати агресію у Олександра».

За словами Габишева, чоловічу частину відділення, в якому він перебуває, не виводять на прогулянки, вікна наглухо зачинені. Він скаржиться на постійну сонливість і набряклість. «На режим утримання пацієнтів чоловічої частини відділення диспансеру, в якому знаходиться Габишев, ми подамо скаргу в міністерство охорони здоров'я Республіки Саха (Якутія)», - уточнив Прянишников.

Як вже інформувала РІСУ, Габишев став відомим навесні 2019 року, коли пішки вирушив у Москву для проведення обряду вигнання президента Росії Володимира Путіна з Кремля.

Він був затриманий із залученням спецназу 19 вересня на кордоні Бурятії й Іркутської області. Він став підозрюваним у кримінальній справі про заклики до екстремізму. З Габишева взяли підписку про невиїзд.

Психолого-психіатрична експертиза, зроблена на замовлення слідства, визнала Габишева неосудним.

Після цього Габишев намагався відновити похід і обіцяв зробити це знову в червні. Кримінальну справу проти нього припинили на час епідемії.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала його в'язнем сумління.