• Головна
  • Моніторинг
  • На Заході не розуміють екзистенційних причин війни в Україні, – Мирослав Маринович...

На Заході не розуміють екзистенційних причин війни в Україні, – Мирослав Маринович

21 вересня, 12:06
   - фото 1
Джерело фото: The New York Times
«На Заході не розуміють екзистенційних причин війни в Україні. Для росії це відновлення імперії, для нас – збереження незалежності. Для росії – покінчити остаточно з окремішністю української нації, для нас — утвердити свою національну і державну субʼєктність. Ці цілі є взаємовиключними. Це конфлікт з нульовою сумою, а отже він не має вирішення за столом переговорів», – переконаний проректор УКУ, правозахисник Мирослав Маринович.

Джерело: Ukrlife.TV / УКУ

Український громадський діяч, член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, проректор УКУ Мирослав Маринович у своєму інтерв’ю Ukrlife.TV обговорив екзистенційний вимір війни Росії проти України, геополітичні процеси у світі та систему міжнародних інституцій.

Ділимось з вами головними тезами та заохочуємо переглянути розмову повністю:

  • Початок XXI століття – це велике повернення імпульсу розвитку з Москви назад до Києва. Ми зараз піднімаємо собою великий пласт геополітичної конструкції міжнародної безпеки, де Україна як незалежний субʼєкт не була передбачена.
  • Збереження російської імперії означає, що миру не буде. Можливі тимчасові перемирʼя, які триватимуть кілька років. А потім Кремль з легкістю винайде причину піти новою війною проти України.
  • Багато активістів правозахисного руху перетворили етичний імпульс захисту прав людини в ідеологію. Прояв цієї ідеології дуже помітний в реакціях відомих західних правозахисних інституцій на ситуацію на фронтах війни. «Мусить бути баланс. Ми не можемо засуджувати тільки росію, мусимо знайти приклади, де українці порушили щось і тоді апелювати до обох сторін про порушення прав людини». Але це не правильно. Їхня відмова стати на бік жертви означає етичну поразку.
  • Ми маємо справу з Господньою термодинамікою. Час від часу в історії людства стаються події, коли збільшується міра зла. Люди втомлюються від цього, не бачать виходу. Але в момент збільшення непорядку, в якомусь місці Господь витягує кристал нового порядку.