На Закарпатті буде своя копія Томосу

На Закарпатті буде своя копія Томосу - фото 1
Копію Томосу про автокефалію Православної Церкви України презентували 7 лютого в атріумі Закарпатської ОДА.

Представили копію зaступник голови Зaкaрпaтської ОДA Ярослaв Гaлaс тa єпископ Ужгородський і Зaкaрпaтський ПЦУ Вaрсонофій.

Закарпатська копія Томоса

«Це епохальна подія, яку чекали українці більше тисячі років – 1030 років, – сказав владика. – Тепер ми є повністю автокефальні і незалежні. Це є епохальна подія. А копія Томосу – це частинка історії, яку я привіз з Києва заради того, аби кожен громадянин нашої області зміг доторкнутися до цієї історії, побачити і зрозуміти, що це є ще одна незалежність нашої держави».

На представленні документу в ОДА священнослужителі помолилися з владикою, а заступник голови ОДА Ярослав Галас нагородив єпископа Варсонофія найвищою нагородою області – почесною відзнакою "За заслуги перед Закарпаттям".

Закарпатська копія Томоса

«Дякую усім, хто пліч-о-пліч зі мною трудиться та служить в нашому Богом благословенному Срібному Краї», – написав на своїй сторінці в фейсбуці владика.

Після того, як копія побуває у всіх парафіїх ПЦУ області, вона буде зберігатися в Свято-Михайлівському соборі м.Берегово. Копію Томосу, до слова, владиці презентували меценати. Така ж є у Львові та в Луцьку. Владика додав, що сподівається, що слідом за копією, віряни зможуть подивитися і на оригінал Томосу.

Нагадуємо, нині до Православної Церкви України, за словами владики Варсонофія, на Закарпатті належить 70 парафій – з числа колишніх громад УПЦ КП і УАПЦ та чотирьох громад з УПЦ (МП), що перейшли протягом останніх 2 місяців.