На Закарпатті громада ПЦУ відстояла в суді право користуватися храмом

26.11.2020, 15:03
Держава
На Закарпатті громада ПЦУ відстояла в суді право користуватися храмом - фото 1
Громада Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ с.Ділове Рахівського району Закарпаття відстояла в Закарпатському апеляційному суді своє право на користування храмом.

Про це повідомив єпископ Ужгородський та Закарпатський ПЦУ Варсонофій на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, пише Закарпаття-онлайн.

Досі користуватися храмом громаді ПЦУ незаконно перешкоджали представники Хустської єпархії УПЦ Московського Патріархату.

"Вітаю релігійну громаду Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ с.Ділове Рахівського району, які в Закарпатському апеляційному суді відстояли своє право на користування церковним майном (храмом), яким до цього часу незаконно перешкоджали користуватись представники Хустської єпархії РПЦвУ (УПЦ МП). Згодом опублікуємо рішення", – повідомив єпископ Варсонофій.

Досі у селі Ділове Рахівського району тривав релігійний конфлікт, а храм, незважаючи на бажання громади (близько 90%) приєднатись до ПЦУ, перебував у руках представників Російської церкви в Україні. Про це розповів керівник Закарпатської єпархії ПЦУ єпископ Варсонофій.

Нагадаємо, що православна громада в селі Ділове ще у січні-лютому 2019 року проголосувала за перехід від Моспатріархії до ПЦУ і зареєструвала свою нову громаду, але цього не сприйняв місцевий священик і менша частина тих, хто був проти переходу.

Влітку 2020 року ситуація загострилася: представники Хустської єпархії УПЦ МП побили літню жінку, яка разом з громадою виявила бажання перейти в лоно канонічної Православної Церкви України. Як з’ясувалося пізніше, у церковному конфлікті замішаний монах УПЦ МП, який виступає за “Русинську народну республіку”.