На Житомирщині священика УПЦ МП судили за колабораціонізм

21 липня, 12:04
Суспільство
На Житомирщині священика УПЦ МП судили за колабораціонізм - фото 1
Настоятеля Різдвобогородицької церкви УПЦ МП в с. Ужачин Новоград-Волинського району судили за колабораціонізм.

Про це повідомляє Житомир.info.

Вироком Новоград-Волинського міськрайонного суду від 5 липня 2022 року священика Московського Патріархату визнали винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-1 КК України (Колабораційна діяльність) і призначив йому покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в правоохоронних органах, в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 13 років.

Як з'ясувалося, у середині березня 2022 року біля церкви в с. Ужачин Новоград-Волинського району батюшка розповідав місцевим жінкам, що в Україні нині не війна, а спецоперація з метою звільнення України від нацистів і там де вже прийшов русский мір люди живуть краще. Згадував священик УПЦ МП і бандерівців та закликав не дивитись українські новини на телебаченні, а дивитись російські новини через Інтернет.

Свою полум'яну промову священнослужитель виголошував, будучм одягнутий в рясу.

Суд також взяв до уваги характеристику Стриївської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, відповідно до якої настоятель церкви УПЦ МП «характеризується посередньо, скритний та має запальний характер, за повідомленням жителів громади, з початку військової агресії російської федерації проти України неодноразово висловлював свою проросійську позицію, яка полягала в тому, що президент російської федерації путін в.в. проводить спеціальну військову операцію спрямовану на захист російськомовного населення України та попередження вторгнення військ НАТО на територію російської федерації, а також закликав місцевих жителів покаятись та об`єднатись у цій боротьбі з братнім російським народом».