На зустрічі східних католицьких єпископів в Афінах йшлося про російську війну проти України

23 вересня, 13:06
Україна і світ
На зустрічі східних католицьких єпископів в Афінах йшлося про російську війну проти України - фото 1
У третій день Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, 20 вересня 2023 року, у м. Неа Макрі, поблизу Афін, представник УГКЦ виступив з доповіддю про російську агресію проти України. Їі  виголосив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії і голова Комісії CCEE «Соціальне душпастирство».

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, владика Богдан говорив про сімейну кризу в Україні у час війни: «Сьогодні українські сім’ї прийняли на себе найважчий і найболючіший удар цієї варварської війни. 14 мільйонів осіб, переважно жінки, діти та люди похилого віку, були змушені покинути рідні домівки й рідні сторони. Війна завдала удару в саме серце українського суспільства, яким є сім’я, родина».

За його словами, сотні тисяч українських сімей змушені покинути рідний дім. Вони втратили відчуття безпеки та родинного затишку через війну; десятки тисяч сімей перебувають у жалобі через втрату найближчих і найрідніших; нерідко внаслідок ракетних обстрілів і бомбардувань жертвами російської агресії стають цілі сім’ї; десятки тисяч українських сімей розділені, бо чоловіки або на фронті, або не можуть чи не бажають покинути країну, щоб долучитися до своїх рідних, які знайшли притулок за кордоном; кожна українська сім’я сьогодні страждає, зазнаючи непевності, тривоги, стресу і страху.

«Тема духовної, психологічної та соціальної підтримки українських сімей та родин вже є і ще довго буде на порядку денному наших синодальних нарад та всієї нашої душпастирської праці в Україні і на поселеннях», — резюмував єпископ.

Владика Богдан Дзюрах відзначив солідарність великої християнської і європейської родини. «Є щось і дуже знаменне в тому, що майже 80 % українських біженців не були розміщені в таборах для біженців, а прийняті до приватних родин у різних країнах Європи. За це сьогодні прагнемо сказати вам, дорогі владики, а у ваших особах — народам тих країн, у яких ви здійснюєте служіння, наше щире християнське і людське спасибі!», - сказав владика Богдан.

Він також представив діяльність робочої групи «Католицька відповідь для України» (CR4 U). За його словами, на початку березня 2022 року представники найбільших всесвітніх католицьких гуманітарних організацій сформували цю робочу групу для координації своїх дій у постраждалому регіоні (Україна, Польща, Угорщина, Словаччина, Молдова та Румунія).

До складу групи входять: Міжнародна католицька міграційна комісія (ICMC), Карітас Інтернаціоналіс, Карітас Європа, Єзуїтська служба біженців (JRS), Комісія Єпископських конференцій Європейського Союзу (COMECE), Рада Єпископських конференцій Європи (CCEE), Суверенний Мальтійський орден/Malteser International, Лицарі Колумба.

До мережі також входять дві організації Карітасу в Україні («Карітас Spes» Церкви латинського обряду та Карітас України Української Греко-Католицької Церкви), «Стелла Маріс», відділ душпастирства моря, що входить до складу ватиканської Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, а також Католицька асоціація охорони здоров’я Сполучених Штатів Америки.

На зустрічі східних католицьких єпископів в Афінах йшлося про російську війну проти України - фото 121570

Цей день для єпископів Східних Католицьких Церков у Європі завершився Екуменічною молитвою на подвір’ї вірменської католицької громади в Афінах. Поряд із монументом Жертвам геноциду вірмен був виставлений український стяг і прозвучав український та вірменський гімни.

На зустрічі східних католицьких єпископів в Афінах йшлося про російську війну проти України - фото 121569

«Спільно з учасниками Зустрічі східних католицьких єрархів Європи сьогодні молилися за жертв геноциду проти наших народів і новітніх мучеників-героїв нашої землі», — повідомив владика Богдан Дзюрах.