Нацрада постановила, що менора символізуватиме пам'ять про Голокост на телебаченні

23.08.2025, 10:14
Держава
Нацрада постановила, що менора символізуватиме пам'ять про Голокост на телебаченні - фото 1
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення 21 серпня затвердила нові правила мовлення для лінійних медіа у дні пам'яті, розроблені після громадського обговорення проєкту, підготовленого Органом співрегулювання.

Обговорення тривало до 2 липня 2025 року, передають JewishNews.

За словами голови Нацради Ольги Герасим'юк, нові правила відходять від формального «свічкування», надаючи ефірам глибшого сенсу через уніфіковані символи.

Зокрема, у День пам'яті жертв Голокосту (27 січня) медіа використовуватимуть стилізоване зображення менори, що символізує єврейську пам'ять і вшанування жертв трагедії.

Уніфіковані символи також запроваджено для інших пам'ятних дат:

  • квітка маку (8 травня, День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939—1945 років),
  • соняшник (29 серпня, День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України)
  • та свічка (четверта субота листопада, День пам'яті жертв Голодоморів).

Хвилина мовчання о 12:00 залишається обов'язковою, з повідомленням про привід дня пам'яті.

Нові правила звільняють дитячі, музичні та канали для дорослих від обов'язкового розміщення символів, а релігійні канали можуть не використовувати менору.

Незабаром Нацрада оприлюднить детальні роз'яснення щодо застосування правил.