• Головна
  • Новини
  • Надзвичайний Собор Хмельницької єпархії УАПЦ звинуватив Предстоятеля цієї Церкви у порушенні статуту УАПЦ...

Надзвичайний Собор Хмельницької єпархії УАПЦ звинуватив Предстоятеля цієї Церкви у порушенні статуту УАПЦ

03.03.2011, 14:35
Надзвичайний Собор Хмельницької єпархії УАПЦ звинуватив Предстоятеля цієї Церкви у порушенні статуту УАПЦ - фото 1

У Хмельницькій єпархії УАПЦ 22 лютого відбувся Собор, на якому йшлося про сучасний стан справ в УАПЦ. Як стверджують у Хмельницькій єпархії, сьогоднішній Предстоятель УАПЦ Митрополит Мефодій (Кудряков) порушує Статут УАПЦ, оскільки, як йдеться у заяві єпархіального Собору, ігнорує ухвали Помісного Собору УАПЦ від 2000 року, нестатутно призначає чужих єпархіальних архиєреїв та створює нові єпархії. В УАПЦ наголошують, що необхідно скликати Помісний Собор УАПЦ.

exklusiv.gifУ Хмельницькій єпархії УАПЦ 22 лютого відбувся Собор, на якому йшлося про сучасний стан справ в УАПЦ. Як стверджують у Хмельницькій єпархії, сьогоднішній Предстоятель УАПЦ Митрополит Мефодій (Кудряков) порушує Статут УАПЦ, оскільки, як йдеться у заяві єпархіального Собору, ігнорує ухвали Помісного Собору УАПЦ від 2000 року, нестатутно призначає чужих єпархіальних архиєреїв та створює нові єпархії. В УАПЦ наголошують, що необхідно скликати Помісний Собор УАПЦ, який би вирішив усі назрілі питання в УАПЦ.

У Хмельницькій єпархії УАПЦ розкритикували рішення Архиєрейського Собору УАПЦ від 3 лютого 2011 року згідно з яким на Хмельницьку єпархію УАПЦ було призначено владику Кулика Руслана-Богдана-Адріана. У Хмельницькій єпархії УАПЦ вважають таке призначення таким, що відбулося з порушеннями церковних канонів, оскільки на Архиєрейському Соборі були відсутні 4 єпископи, а один відмовився підписати це рішення. У Хмельницькій єпархії заявили, що відмовляються приймати в єпархію новопризначеного єпископа, тобто визнавати рішення Архиєрейського Собору.

Митрополиту Мефодію дорікають, що він вже тричі не скликав Помісного Собору УАПЦ, а Статут цієї Церкви від 2000 року передбачає скликання Помісного Собору «не рідше, ніж один раз на три роки». Також владики наголосили, що не проводяться засідання Патріаршої Ради – вищого постійно діючого виконавчого органу управління УАПЦ, який працює в період між Помісним Собором.

Єпархіальний Собор УАПЦ звинувачує Митрополита Мефодія у тому, що той ігнорує Ухвалу 2 Помісного Собору про виконання заповіту Патріарха Димитрія, щоб опікуном УАПЦ до Всеукраїнського Православного Помісного Собору був Митрополит Української Православної Церкви США Костянтин.

Собор Хмельницької єпархії УАПЦ ухвалив рішення звернутися до Митрополита Константина та митрополита Галицького Андрія, як старшого по хіротонії, з проханням очолити процес скликання Помісного Собору УАПЦ. Разом з тим, єпархіальний Собор прийняв рішення визнавати своїм правлячим єпископом – митрополита Вінницького і Брацлавського Романа і залишити в його підпорядкуванні приміщення Консисторії УАПЦ в м. Кам’янець-Подільську. Щодо Предстоятеля УАПЦ, то рішенням надзвичайного Собору Хмельницької єпархії УАПЦ Митрополита Мефодія визнано «таким, що самоусунувся від виконання Предстоятельських обов’язків через недотримання Церковних канонів та Статуту УАПЦ.

З рішенням єпархіального Собору ознайомлять усі парафії Хмельницької єпархії.

Повний текст документу