• Головна
  • Новини
  • Намісник Києво-Печерської лаври: «українці - це росіяни», тільки невдячні...

Намісник Києво-Печерської лаври: «українці - це росіяни», тільки невдячні

21.12.2015, 10:20
Намісник Києво-Печерської лаври: «українці - це росіяни», тільки невдячні - фото 1
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський УПЦ (МП) Павло (Лебідь), намісник Києво-Печерської лаври, похвалив росіян за вміння дорожити своїми святинями, і дорікнув українцям за невміння робити те ж.

514a.jpg-hhh.jpgМитрополит Вишгородський і Чорнобильський УПЦ (МП) Павло (Лебідь), намісник Києво-Печерської лаври, похвалив росіян за вміння дорожити своїми святинями, і дорікнув українцям за невміння робити те ж, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Regions.ru.

Розповідаючи про канонізацію в УПЦ (МП) нового святого - останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, владика Павло в інтерв'ю порталу «Лавра.ua» сказав: «Мощі його в Соловецькому монастирі (на території Росії - ред.), А я там, на жаль, жодного разу ще не був. Але дуже хочу поїхати, бо сьогодні, коли збожеволілі люди заради своїх політичних амбіцій, або попросту, через гординю і марнославство поділяють всіх нас, то росіяни і багато українців направили свої стопи туди, де панують радість усамітнення з Господом - на Афон або Валаам!».

У той же час владика висловив докір на адресу українців і навів як зразок росіян: «Раніше всі поспішали в Лавру. Думаю, що за час її існування не один десяток мільйонів людей з усього світу побував тут. Але зараз все перевернулося з ніг на голову, наші співвітчизники все більше і більше забувають про те, де знаходиться духовне серце нашої країни, нашого народу. А ось росіяни, росіяни, вміють славити своїх святих, вміють дорожити ними, - що, на превеликий жаль, вже розучилися ми - українці».

При цьому він додав: «Але ж росіяни - це ті ж українці, або навпаки, українці - це росіяни. Починаючи з ХІІ століття і до сьогоднішнього дня, ми були одним цілим, знали свою історію, бачили преподобних святителів Алексія і Петра, які керували тоді руською - не російською, не українською, а Руською Церквою. А скільки духовних пташенят вийшло з Києво-Печерської Лаври! Це - Димитрій Ростовський, Василь Рязанський, Тихон Задонський ... Серафим Саровський брав тут благословення. Всі вони мали безпосередню участь у житті Лаври».

Але сьогодні, за словами владики Павла, здійснення стародавнього принципу «розділяй і володарюй» призвело «до сумної неприязні і протистояння між нашими народами, відбиває у людей бажання відвідувати наші спільні святині!».