Нарада Церков затвердила своє положення та утворила комісію з питань освіти

Нарада Церков затвердила своє положення та утворила комісію з питань освіти - фото 1
У Києві в приміщенні Соціального центру релігійної громади ХВЄ «Філадельфія» 16 квітня 2024 року під головуванням Старшого єпископа Української Церкви християн віри євангельської Анатолія Козачка відбулося засідання Наради Християнських Церков України (Нарада Церков).

Глави та уповноважені представники Церков розглянули та затвердили Положення про Нараду Християнських Церков України, яке було підготовлене Секретаріатом Наради. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники засідання обговорили низку питань щодо освіти та виховання на духовно-моральних цінностях в українській школі. Під час обговорення освітніх питань було зазначено важливість нещодавньої зустрічі між Міністром освіти і науки України О.Лісовим та членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також підтримані подальші кроки щодо реалізації Угоди між МОН та ВРЦіРО від 25 серпня 2021 року. За результатами обговорення зазначених питань, Нарада Церков прийняла рішення про утворення Комісії з питань освіти.

Учасники засідання обговорили низку актуальних питань в сфері державно-церковних відносин в контексті воєнного стану. Зокрема, можливі наслідки щодо духовної і гуманітарної діяльності церков в українському суспільстві після прийняття парламентом змін до Закону Украіїни «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також щодо утисків свободи віросповідання зі сторони Росії на тимчасово окупованих територіях України.

Нарада Церков затвердила своє положення та утворила комісію з питань освіти - фото 132940

Нарада Церков на виконання свого рішення, яке було ухвалене на зустрічі Глав Церков від 20 лютого 2024 року, розглянула та прийняла Звернення до українського народу та влади щодо соціально-економічної проблематики.

Одноголосним рішенням черговим Головуючим на наступний період обрано Главу Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава.

Окрім Блаженнішого Святослава, представниками УГКЦ на засіданні були також о. Петро Майба, голова Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання, та о. Олекса Петрів, член Секретаріату Наради, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні.

У засіданні Наради Церков взяли участь глави та уповноважені представники Української Церкви християн віри євангельської, Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви в Україні, Всеукраїнського Союзу церков євангельських християн-баптистів, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української Євангельської Церкви, Української Лютеранської Церкви, Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, Братства незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів та Інституту релігійної свободи.