Нардеп Артем Дмитрук став іподияконом УПЦ МП

11 липня, 11:16
Суспільство
Нардеп Артем Дмитрук став іподияконом УПЦ МП - фото 1
Народний депутат України Артем Дмитрук, відомий лобіюванням інтересів Московського Патріархату в парламенті, висвятився на іподиякона УПЦ МП.

Про це він написав у своєму Телеграм-каналі, передає Релігійна правда.

Нардеп висловлює вдячність очільнику УПЦ МП Онуфрію та Одеському митрополиту Агафангелу, а також всім, “хто взяв участь у цьому радісному святі”.

Як відомо, Артем Дмитрук належить до лобістів УПЦ МП в парламенті. Раніше група народних депутатів просили голову Верховної Ради Руслана Стефанчука направити на експертизу до Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанської комісії) законопроект №8371 про заборону в Україні контрольованих із Росії релігійних організацій. Серед тих, хто підписав звернення – Артем Дмитрук (група “Відновлення України”).

Як зазначала нардеп Соломія Бобровська, у парламенті дуже сильне лобі Російської Православної Церкви. “Лобі РПЦ дуже сильне у Верховній Раді. Наприклад, Артем Культенко, мажоритарник з Одеси Дмитрук до крайнього моменту голосування в Раді намовляли Давида [Арахамію], спікера і віце-спікера не ставити на голосування в парламенті законопроект. Це представники радикального “упоротого” крила РПЦ”, – наголосила Бобровська.

Дмитрук не проголосував за заборону Російської Церкви у першому читанні.

Відомо, що журналісти Bihus.Info знайшли докази співпраці позафракційного народного депутата Артема Дмитрука з підозрюваним у п’яти злочинах проти України Сергієм Чертиліним.

У лютому 2024 року Дмитрук вніс заставу за монаха Києво-Печерської лаври єродиякона УПЦ МП Павла Музичука, затриманого Службою безпеки України за підозрою у виправдовуванні та визнанні правомірною збройної агресії РФ проти України.

Дмитрука виключили з фракції “Слуга народу” в листопаді 2021 року.