Наслідки жорстокої розправи мусульманина з учителем: Франція вижене з країни 231 екстреміста

19.10.2020, 17:35
Світові
Наслідки жорстокої розправи мусульманина з учителем: Франція вижене з країни 231 екстреміста - фото 1
Франція вирішила жорсткіше підійти до питання щодо загрози з боку екстремістів. Влада країни планує депортувати тих, хто вже скоїв злочини або ж являється причетним до бандформувань. Таке рішення було прийнято після нещодавнього жахливого злочину біля Парижа, коли екстреміст відрізав голову шкільному вчителю.

Як передає Iviche з посиланням на Reuters, у місцевій поліції вже склали список ймовірних екстремістів. Загалом до нього потрапила 231 особа. Серед них 180 зараз відбувають покарання за гратами та будуть депортовані одразу після закінчення їхнього ув’язнення. Решта екстремістів поки що на волі. Але коли вони будуть спіймані правоохоронцями, і після винесення їм судового вироку, їх також виженуть з країни.

Голова французького МВС Жеральд Дарманен підписав відповідні доручення, які були розіслані до місцевих влад всіх міст країни.

Нагадаємо, 16 жовтня в Конфлан-Сент-Оноріні, що на околиці Парижа, було скоєно напад на учителя місцевого ліцею. Зловмисник вбив чоловіка й відрізав йому голову. Після того злочинець сфотографувався з головою жертви, і це фото виклав у своєму Twitter.

Справу одразу передали антитерористичній прокуратурі. Під час затримання правоохоронці застрелили вбивцю. Ним виявився 18-річний Абдуллах А., який приїхав до Франції з Москви і перебував у країні у статусі біженця. Під час розслідування було затримано ще 11 осіб, які теж були причетні до вбивства.

Як виявилося, причиною такої жорсткої розправи стало те, що вчитель історії та географії під час уроку свободи слова показав карикатуру на пророка Мухаммеда. Це обурило батьків, які сповідують іслам. Викладач навіть отримував погрози, і про це повідомив поліцію.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що це не просто злочин, а ісламістський теракт.

Це не поодинокі випадки у Франції, коли ісламісти вчиняють розправу над людьми на ґрунті ненависті. На приклад, у 2015 році був скоєний теракт в редакції журналу «Шарлі Ебдо», де було надруковано карикатуру на пророка. Тоді від рук терористів загинуло 12 осіб.