«Називайте речі своїми іменами», – Данілов дав пораду УПЦ МП після рішення КСУ

28.12.2022, 09:22
Держава
«Називайте речі своїми іменами», – Данілов дав пораду УПЦ МП після рішення КСУ - фото 1
Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов прокоментував рішення Конституційного суду щодо назв релігійних установ, яке стосується Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Наше суспільство після 24 лютого буде вимагати справедливості. Якщо ви ховаєте приналежність свою до Московського Патріархату, зв'язки з людьми, які в церквах на території Росії моляться за те, щоб вбивали наших солдат, благословляють на вбивства, то як ви можете дивитися в очі. Мені було дивно слухати звернення одного діяча з бородою до президента. Послухайте, ви до совісті спочатку своєї зверніться. Нащо ви приховуєте свої назви? Це ж несправедливо», – зазначив він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, люди, коли йдуть до Бога, мають розуміти, в який храм вони йдуть.

«А коли почали прикриватися і ховатися, що вони ніби не мають жодного стосунку до Московії, це некрасиво. Маєте стосунок? Будь ласка (уточніть в назві). Якщо не маєте стосунку, офіційно відхрестіться, скажіть, що це сатана – Путін і Кирило. Називайте речі своїми іменами і тоді буде чесно», – додав секретар РНБО.

27 грудня Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, закон, згідно з яким Українська православна церква має змінити назву і вказати свою приналежність до Московського Патріархату.

В УПЦ МП не збираються виконувати рішення КСУ.