НАЗК оскаржить рішення ОАСК, який дозволив судді не подавати e-декларацію "з релігійних переконань"

НАЗК оскаржить рішення  ОАСК, який дозволив судді не подавати e-декларацію "з релігійних переконань" - фото 1
Окружний адміністративний суд Києва дозволив судді Київського адмінсуду Олександрі Брагіній подавати декларації не в електронній, а у паперовій формі. Вона мотивувала це "релігійними переконаннями". Нацагентство із запобігання корупції має намір оскаржити рішення ОАСК.

Про це інформує ЛІГА.НОВИНИ.

У НАЗК повідомляють, що у 2020 році Брагіна подала до Агентства паперову декларацію за 2019 рік, пояснюючи це релігійними переконаннями та неможливістю у зв'язку з цим отримати електронний цифровий підпис. НАЗК не прийняло таку декларацію, оскільки закон про запобігання корупції прямо передбачає подавати декларацію лише через сайт НАЗК.

Тоді суддя подала позов до НАЗК в ОАСК, і суд задовольнив його, зобов'язавши НАЗК прийняти щорічні декларації Брагіної за 2019 та 2020 роки у паперовому, а не електронному вигляді. У НАЗК заявили, що оскаржать рішення ОАСК. Наразі факт неподання декларації за 2020 рік Брагіною розслідують детективи Агентства.

Фундація DeJure заявляє, що рішення ОАСК підриває ідею електронного декларування посадових осіб, а Брагіна – діюча суддя, і вона щодня приймає десятки рішень, підписуючи їх електронним підписом.

У DeJure наголошують, що до 2019 року суддя подавала електронні декларації, а згодом "раптом вирішила, що її релігія це забороняє". При цьому у рішенні ОАСК, кажуть в організації, не згадуються докази, що суддя дійсно має такі переконання – "суд просто повірив позивачу на слово".