Названо найбільші виклики богословської освіти протестантських Церков в пострадянських країнах
Найбільша проблема богословських освітніх закладів на пост радянському просторі не в грошах, а в філософії і дії та інтеграції в життя Церкви. Таку думку висловили декани богословських закладів з України, Росії, Молдови та Білорусі на конференції «Богословська освіта -10», яка зараз відбувається в Ірпіні.
На запитання, що б вони змінили у праці своїх закладів, декани визначили такі основні виклики: брак конструктивної роботи з помісними Церквами, недостатній рівень наукової роботи та невідповідність знань випускників потребам вірних.
«Буває складно розвивати стосунки з помісними Церквами, у деяких випадках навіть існує напруга між Церквами і богословськими закладами. Церква і богословська освіта – це не різні інститути, а повинні діяти разом. Без освіти Церква не може рухатися далі. Богослови мають бути смиренними, а пастирі мають розуміти богословів», – зазначив декан Теолого-педагогічного коледжу (Кишинів).
Богословські заклади в колишньому Радянському Союзі задумуються над зміною парадигми від навчання і виховання, які були необхідні у перші роки після розпаду СРСР, до наукової роботи та просвітництва, щоб поширювати євангельську парадигму на суспільство та налагоджувати діалог між різними закладами освіти.
Довідка РІСУ:
Конференція «Богословська освіта –10» присвячена богословській освіті протестантських Церков в пострадянських країнах. Головною темою є «Організаційні зміни та фінансова стабільність навчального закладу». Всього в конференції бере участь близько 120 представників із понад 30 біблійних навчальних закладів з 11 країн. Організатором є Євро-Азіатська Акредитаційна Асоціація, що входить в сім'ю регіональних агенцій, які охоплюють євангельські навчальні заклади по всьому світу.