Не 20 мільйонів, а два: В УПЦ МП уточнили, скількох людей вони можуть мобілізувати на протести

02 березня, 16:00
Держава
Не 20 мільйонів, а два: В УПЦ МП уточнили, скількох людей вони можуть мобілізувати на протести - фото 1
Спікер УПЦ МП протоєрей Микола Данилевич вважає, що деякі журналісти не правильно зрозуміли та перекркрутили його слова щодо кількості людей готових вийти на вулиці захищати Моспатріархат.

Про це священнослужитель написав у себе на Фейсбуці.

"Ви уважніше дивіться мої ефіри! - закликав він, - Я говорив про Чорногорію, де при населенні 600 тисяч вийшло на вулиці близько 300 тисяч. Тобто половина населення тієї маленької країни. Відповідно, якщо дивитися на пропорції, то в нас мали б вийти 20 мільйонів, тобто половина населення країни".

"Але, зауважив я, що в Чорногорії люди більш церковні і організовані, аніж в нас", - додав він.

Протоєрей УПЦ МП тоді став рахувати кількість прихильників Моспатріархату в Україні і дійшов висновку, що всі люди, які ходять до храмів, і є потенційними протестантами.

"Тому, оскільки, за моїми підрахунками, кожної неділі в храмах УПЦ по всій країні молиться близько 2 мільйонів людей, то приблизно стільки і може вийти на захист прав Церкви. ПРИБЛИЗНО 2 мільйони, а не 20", - заявив священнослужитель.

В УПЦ МП дуже болісно реагують на спроби перейменувати їхню конфесію, закликають владу цього не робити, попереджаючи, що це може призвети до релігійних протестів.