"Не бійтеся" і "Чиніть добро". Патріарх УГКЦ звернувся до учасників Київського безпекового форуму

"Не бійтеся" і "Чиніть добро". Патріарх УГКЦ звернувся до учасників Київського безпекового форуму - фото 1
Патріарх УГКЦ Святослав 1 грудня взяв участь у Київськомуму міжнародному безпековому форумі з проблем війни і миру, національної і міжнародної безпеки.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Звертаючись до учасників заходу, Блаженніший Святослав зазначив, що Україна зараз воює за своє майбутнє, бо дорога назад, яку нам нав'язує Росія - це знову переслідування за віру та підпілля.

«На відміну від нашого північного сусіда ми маємо що сказати про свою історію і собі і світові. Більше того – ми маємо що сказати і про майбутнє, тому що це майбутнє випливає не з протиставлення комусь, не з якоїсь антитези, а з нашої історії і нашого способу буття сьогодні. На жаль, та риторика, яку чуємо з півночі, говорить нам про повернення назад, в Радянський Союз. А ми прагнемо руху вперед, до вільного співтовариства держав, до європейської сім’ї народів. Я про це часто кажу, коли іноземці мене запитують – "чому все-таки йде війна в Україні? За що ви воюєте?" Я завжди кажу: це – не війна двох народів, але війна двох перспектив майбутнього. Одна – це рух вперед, інша – рух назад. І для нас назад дороги немає. Якщо йдеться, зокрема, про релігійне середовище – чи нашу УГКЦ, чи наших православних братів, чи юдеїв, чи мусульман, то дорога назад для нас – це дорога знову в підпілля. Думаю, цей рух вперед ми зможемо здійснити – разом, соборно, як єдиний великий багатомільйонний народ».

Глава УГКЦ поділився своїм рецептом, як мобілізувати внутрішні сили та що слід робити, коли ворог на порозі.

«Відповім як церковна особа, тому що на це питання політик, дипломат чи військовослужбовець відповів би по-своєму, – сказав Блаженніший Святослав. – З перспективи духовного погляду на наше сьогодення і майбутнє в таких ситуаціях, як сьогодні, Церква закликає до трьох діл, трьох вимірів духовної боротьби – це молитва, піст і милостиня. Коли військовий бачить, що ворог наближається, він мобілізується, стає на сторожі. Такою духовною мобілізацією сьогодні переповнене серце кожного християнина".

Патріарх Святослав, повідомив, що УГКЦ нещодавно звернулася до вірян із закликом посилити молитви за Україну.

"Кілька днів тому ми оприлюднили заклик Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні до безперервного посту і молитви. Кожного дня якась єпархія чи екзархат нашої Церкви тримає строгий піст. Кожен день тижня ми молимося у певному намірі: в понеділок – за президента, уряд і Верховну Раду, у вівторок – за наших ворогів, як вчив нас наш Ісус Христос. У середу ми молимося за Українське військо. У четвер – за правоохоронні органи і поліцію. У п’ятницю – за всіх постраждалих від війни на Сході, переселенців, тих, хто перебуває на окупованих територіях. В суботу молимося за упокій загиблих. У неділю – за мир в Україні, за єдність і соборність нашої держави. Отож, ми, християни встаємо і стоїмо на духовній сторожі», - наголосив першоєрарх.

Глава УГКЦ також нагадав слова Блаженнішого Любомира на Майдані взимку 2013 року, коли почалося жорстке протистояння. Тоді ці слова, звернені до людей, втілилися у дію, в діло.

«Блаженніший Любомир на Майдані сказав тоді дві фрази, звернені до людей, які прийшли, щоб взяти відповідальність за майбутнє своїх дітей і країни у свої руки. Блаженніший сказав: "Не бійтеся" і "Чиніть добро". Я би хотів сьогодні ці слова повторити для народу України. Хоч на кордоні України починаються російські військові навчання, ми кажемо: "Не бійтеся". Подібні слова сказав пророк Ісая до Єрусалиму, який обложили війська ассирійського царя. Єрусалим шукав військового союзу з Єгиптом, сподіваючись на допомогу зброєю і військом. Але пророк Ісая каже мешканцям Єрусалиму: "Нехай не тривожиться серце ваше". Тобто – "Не бійтеся, довіряйте Богові". І так тоді й сталося: асирійський цар постояв під мурами Єрусалиму і пішов. Те місто вистояло завдяки своїй внутрішній духовній силі – не військовій, завдяки цілковитій довірі до Бога і тій силі, яку Він дає. Бо якщо не Господь збудує дім – даремно трудиться будівничий. Якщо не Господь Бог охороняє цей дім – даремно стоїть на сторожі нічна охорона», - зазначив Патріарх УГКЦ Святослав.

Цогорічний безпековий форум був присвячений 30-тій річниці Незалежності та національного референдуму, проведеного 1 грудня 1991 року.

Учасники форуму – політичні лідери, військові, економісти, експерти з проблем безпеки та міжнародних відносин, громадські активісти.

Спеціальний гість Київського безпекового форуму – європейський і польський діяч, Президент Європейської Народної партії Дональд Туск. Саме Польща стала першою державою світу, яка визнала незалежність України після референдуму 1 грудня 1991 року.

Серед почесних іноземних промовців – Вікторія Нуланд, заступниця Державного секретаря США, Марсі Каптур, співголова групи підтримки України в Конгресі Сполучених Штатів, Деймон Вілсон, президент і головний виконавчий директор Національного фонду на підтримку демократії, Адам Міхнік, головний редактор польської газети «Gazeta Wyborcza», Тімоті Снайдер, всесвітньовідомий історик і професор Єльського університету.