Експерт у сфері медіа та комунікацій, громадський діяч
Рамадан – священний місяць для мусульман. Цього року він триватиме до 12 травня. Для послідовників Ісламу це період духовного й фізичного очищення, поклоніння та благодійності.
Приблизно о четвертій ранку мусульмани снідають. Цей час називається сухур. А ввечері настає іфтар – розговіння після молитви. Фінальним акордом Рамадану стане Ураза-байрам – «свято припинення поста».
«Порушенням посту вважається навіть один ковток води, зроблений вдень. Але варто розуміти, що головне – це не правила харчування, а все ж таки розуміння святості Рамадану. У цей час краще подбати про відсутність поганих думок та злих намірів», — запевняє Едгар Девлікамов.
Цього року священний місяць проходить на тлі чергової хвилі пандемії, що, безумовно, залишило свій відбиток. Але представники Дніпровської громади мусульман переконують, що змогли адаптуватися під карантинні умови.
«Ми не проводимо спільний іфтар. Хоча раніше це було нашою доброю традицією і на спільну вечерю збиралося більше 200 мусульман. Сьогодні ми трансформували цей обряд в роздачу їжі. Тобто людина приходить за годину до початку іфтара й отримує спеціальний одноразовий судок з вечерею, яку може поїсти вдома. Під час молитви ми дотримуємося відстані 1,5 метра та масочний режим», — коментує Павло Федосов.