Не ПЦУ, а саме Російська Церква в Україні захоплює храми, - Євстратій (Зоря)

13 травня, 14:10
Православні
Не ПЦУ, а саме Російська Церква в Україні захоплює храми, - Євстратій (Зоря) - фото 1
Московський Патріархат по всій Україні, від Донбасу до Закарпаття, намагається у громад ПЦУ захоплювати храми. Водночас, у стилі кремлівської гібридної війни, звинувачуючи в «захопленнях» ПЦУ.

Про це написав у Фейсбук речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).
Владика нагадує, що за законом ХРАМ НАЛЕЖИТЬ ГРОМАДІ. Не МП чи ПЦУ, а релігійній громаді! А рішення громади щодо своєї підлеглості за законом можливе лише кваліфікованою більшістю (понад 2/3) - що вказує на твердість переконань громади у самовизначенні.

Архиєпископ описав схему, за якою діє УПЦ МП:

"У випадках голосувань МП фактично завжди вважає "громадою" виключно своїх прихильників - навіть якщо таких є одиниці. Відтак включається класична рейдерська схема захоплень храмів з вигнанням громади та заміщення її новою, лояльною МП. Те саме, що робила Росія у Криму через Верховну Раду АРК та на Донбасі через "референдуми".

Далі до рейдерських схем МП підключають духовенство з інших парафій, привезених парафіян інших громад, найманих бойовиків - "тітушок", юристів та медіа, оплачених прихильниками МП, вплив на місцеву владу і правоохоронців (довелося бачити все це наочно, коли голова ОТГ та начальник райвідділу поліції, пори повну відсутність законних підстав, діяли точно в руслі вказівок місцевого барона - демонстративного прихильника МП).

Навіть коли громада має всі документи щодо юрисдикції та прав власності, рішення судів на свою користь, аж до Верховного Суду - МП використовує грубу силу та влаштовує провокації, щоби або відібрати у громади храм, або залишити його закритим в надії відібрати пізніше".

За словами владики, "ресурси та прихильники МП будуть і далі писати про "захоплення", вдаючи себе жертвами, а не агресором і рейдером. Як і Росія та її маріонетки називають агресором Україну, коли вона захищає власну територію та суверенітет".

Він нагадав, що МП в Україні - єдина конфесія, яка за 7 років так і не наважилася офіційно в документах визнати агресію Росії, вперто називаючи події у Криму та на Донбасі лише "конфліктом" і навіть "громадянською війною" - так, як велять кремлівські методички.