• Головна
  • Новини
  • «Не погодимося піти під владу Москви», - речник УПЦ КП про створення Єдиної Помісної Православної Церкви...

«Не погодимося піти під владу Москви», - речник УПЦ КП про створення Єдиної Помісної Православної Церкви

30.12.2017, 16:08
«Не погодимося піти під владу Москви», - речник УПЦ КП про створення Єдиної Помісної Православної Церкви - фото 1
Ситуацію зі створенням помісної Церкви прокоментував секретар Священного Синоду УПЦ (Київського Патріархату) архиєпископ Євстратій (Зоря).

Секретар Священного Синоду УПЦ (Київського Патріархату) архиєпископ Євстратій (Зоря) підчас чату для "Главреда" розповів про процес створення в країні єдиної помісної православної Церкви.

Євстратій.jpg

«На жаль, не дивлячись на певні можливості, діалог з цього питання так і не просунувся. Адже обидві сторони мають різні бачення майбутнього Церкви в Україні. Для Київського Патріархату принциповим є повна адміністративна незалежність Церкви в Україні від зарубіжних релігійних центрів. Для Московського Патріархату єдиним способом існування Церкви є підпорядкованість православних мирян в Україні Російському Патріархату. Поки Московський Патріархат буде наполягати на такій моделі, діалог не просунеться, адже ми, як Київський Патріархат, не згодні і ніколи не погодимося на те, щоб піти під владу Москви. Ми цього не робили раніше, тим більше, цього не буде тепер, не буде і в майбутньому - особливо з огляду на ту агресію, яку Росія здійснила і продовжує здійснювати проти України».