Не справа УПЦ МП вказувати, яких єрархів запрошувати в Україну, - речник ПЦУ

Не справа УПЦ МП вказувати, яких єрархів запрошувати в Україну, - речник ПЦУ - фото 1
Не справа Московської Патріархії вказувати православним вірянам в Україні, яких єрархів запрошувати до себе. Про це сказав речник ПЦУ, архиєпископ Євстратій Зоря в ефірі Громадського радіо, коментуючи заяви УПЦ МП проти візиту Вселенського Патріарха.

Про це повідомляє Релігійна правда.

“Що стосується візиту Вселенського Патріарха: ну не справа Московської Патріархії вказувати православним вірянам в Україні, яких єрархів запрошувати до себе. Вони можуть не запрошувати Варфоломія до Росії. Але ніхто не повинен стояти на перешкоді українським православним. І Церква, і суспільство їм будуть давати відсіч”. – зазначив архиєпископ.

Він також прокоментував спротив Російської Церкви визнанню ПЦУ.

“Маємо фактор спротиву визнанню Української Церкви — діяльність Московської Патріархії, яка, безперечно, постійно ставить під сумнів це. Відбулося засідання Синоду з цього питання, і, відповідно, було ухвалене рішення, аби і для самої Церкви Кіпру навести в цьому питанні канонічний порядок. Адже декілька єрархів, які надзвичайно тісно пов’язані з Російською Церквою, з російськими діячами, які проживають на Кіпрі, мають інтереси на Кіпрі… Вони весь цей місяць виступали проти. Звинувачували архиєпископа, Вселенського Патріарха. Всіляко критикували Православну Церкву України. І для того, щоб навести порядок, було необхідне це рішення”, – наголосив владика Євстратій Зоря.

Він також розповів, що в Києві протести робив фонд-офіс російського великодержавного шовінізму, і його проявів. “Колись в Україні навіть снувала “Партія політики Путіна”. Так ось, власне, формально ця організація, напевно, вже зникла, але, фактично, є такі політичні сили, які можна таким збірним поняттям позначити”, – наголосив владика.